Залізо — це незамінний мікроелемент для організму. Він є складовою низки білків, зокрема й гемоглобіну. Залізо важливе для нормального функціонування ендокринної системи, щитоподібної залози, синтезу ДНК, м’язів, процесу ділення клітин, підтримання імунітету.
Людям важливо отримувати залізо з продуктами харчування, адже його дефіцит негативно впливає на роботу всього організму. Підвищити рівень цього мікроелементу можна простими щоденними звичками — зокрема, за допомогою споживання продуктів, у складі яких він міститься.
Про те, як нормалізувати рівень заліза та не зіткнутися із залізодефіцитною анемією, розповіла лікар-дієтолог, ендокринолог, спеціаліст із розробки програм здорового харчування Наталія Самойленко на своїй сторінці в Instagram.
Дієтолог оприлюднила перелік продуктів — тваринного й рослинного походження — із високим вмістом заліза:
Самойленко наголошує, що гемова форма заліза засвоюється набагато краще, ніж негемова, і пояснює:
"При вживанні продуктів тваринного походження, організм засвоїть близько 20-30% заліза, а ось, наприклад, зі шпинату засвоїться лише 1,7% заліза".
Окрім продуктів, які позитивно впливають на рівень заліза в організмі, є й ті, що блокують його засвоєння. Це, зокрема:
Щоб залізо краще засвоювалося, додатково варто вживати:
Наталія Самойленко додає, що низький рівень заліза можуть спричинити низка факторів. Серед них:
"Якщо причиною нестачі заліза є захворювання, тоді потрібно пройти лікування разом з профільним лікарем", — наголошує дієтолог.
Латентний дефіцит заліза в організмі, або неанемічний залізодефіцит (НАЗД), характеризується зниженим вмістом заліза в організмі без проявів анемії.
Залізодефіцитна анемія розвивається, коли нестача заліза впливає на еритропоез і спричиняє зниження рівня гемоглобіну. Проте дефіцит заліза може мати наслідки ще до того, як розвинеться анемія. Дефіцит заліза є найпоширенішою причиною анемії у світі.
Важливо! Відповідний матеріал має винятково загальноінформаційний характер, а тому не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Інформація у публікаціях на сайті заснована на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Для встановлення діагнозу або отримання медичної консультації, обов’язково зверніться до лікаря.