Фото: Михайло Федоров. Джерело – соцмережі

Як працюватиме реєстр військовозобов'язаних: роз'яснення Федорова

За допомогою Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних з'явиться можливість відцифрувати інформацію про громадян та автоматизувати роботу військкоматів. "Оберіг" вводився в експлуатацію та наповнювався досить довго.

Таку заяву зробив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, пише "РБК-Україна". За його словами реєстр військовозобов'язаних з'явився раніше початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Федоров запевнив, що кожен військкомат володіє інформацією про військовозобов'язаних, але цю інформацію зберігає в "папочках".

"По суті, перша задача була — це відцифрувати ці папочки, внести їх в систему, для того, щоб ця інформація була онлайн. І коли ви приходите до військкомату, вона вся була в вашій справі й не потрібно було шукати цю інформацію. Тоді відразу в режимі реального часу зрозуміло для Збройних сил України, а що взагалі відбувається з мобілізацією, а скільки є військовозобов'язаних, а де вони навчалися - тобто для того, щоб робити якесь прогнозування. Цей етап закінчився, більше ніж 90% вже відцифровано саме цієї інформації", — наголосив він.

Як працюватиме реєстр військовозобов'язаних

За словами міністра, тепер все буде побудовано таким чином, що коли людина приходить у військкомат, дані вже знаходяться в цій системі. Таким чином, йдеться про автоматизацію роботи військкоматів, яка прибирає ці черги, віконця тощо. Це про сервіс в самому військкоматі.

Водночас йдеться про якісні дані, які дозволяють ЗСУ та головнокомандувачу приймати управлінські рішення — яку кількість людей мобілізувати, хто йому потрібен і так далі.

"Це відкриває можливості відображення якихось документів, якщо ми говоримо про "Дія.Мілітарі", наприклад, що ви є військовозобов'язаним, якщо це потрібно. Тобто з'являється реєстр, який можна використовувати. Ось в принципі для цього потрібен "Оберіг", — додав Федоров.

Очільник Мінцифри зазначив, що наразі при одруженні чоловік має сповістити про це військкомат. З появою єдиного реєстру ця інформація може змінюватися автоматично. Так, буде непотрібно кожного разу приходити в військкомат для того, щоб сповістити його про те, що в житті людини щось змінилося. За його словами, є низка правил, коли людині потрібно приходити. Він впевнений, що 90% чоловіків порушували їх, адже навіть не знають про їхнє існування.

"І я вам скажу, що я вже бачив кількох міністрів оборони, коли ми їх онбордили в цю тему, розповідали про проблематику, що так не може бути, то виявлялося, що кожен з них також повинен отримати штраф за те, що він або одружився і не прийшов, або у нього змінилося місто реєстрації й він там не прийшов і так далі", — розповів він.

Федоров повідомив, що наразі немає жодного інтерфейсу комунікації громадян з військкоматами через реєстр. Йдеться лише про автоматизацію для спілкування співробітника військкомату з військовозобов'язаним — йому не потрібно буде бігти й брати папочку з документами.

"Напевно, ідеально для того, щоб також спростити процес, зробити певну комунікацію, коли людина зможе ставати на облік онлайн, не потрібно буде приходити у військкомат", — додав глава Мінцифри.

Нагадаємо, раніше Михайло Федоров повідомив, що для українців готується запуск "смарт-мобілізації", що дозволить громадянам самостійно обирати військову спеціалізацію. Це підвищить рівень комунікації між державою та військовозобов'язаними.

Своєю чергою член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради Сергій Рахманін заявив, що темпи мобілізації в деяких регіонах України суттєво знизилися. Тому представники територіальних центрів комплектації змушені виконувати мобілізаційний план будь-якими способами, адже в результаті їх все одно покарають.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Війна, 30.10.2023 13:22