В умовах повномасштабної війни та збройної агресії Росії в Україні виникають аварійні відключення електроенергії. Тож, як ніколи, актуальним постає питання, як зберігати харчові продукти у таких умовах.
Декілька порад, які допоможуть зберегти їжу безпечною до вживання в години, коли холодильник не працюватиме, опублікувало Міністерство охорони здоров'я на сторінці у Facebook.
У МОЗ наголошують, що у холодильнику температура має бути не вище чотирьох градусів тепла, у морозильній камері — не вище чотирьох градусів. Аби підтримувати ці показники, фахівці рекомендують заморозити контейнери з водою. За можливості — придбати сухий або блоковий лід.
Якщо електроенергію вже відключили, дверцята холодильника та морозильної камери треба тримати закритими, адже в такому випадку продукти залишаються безпечними до чотирьох годин у холодильнику, до 48 годин у повній морозилці та до 24 годин у напівпорожній морозилці, стверджують у МОЗ.
У випадку, якщо електроенергії немає понад чотири години, до продуктів у холодильну камеру потрібно помістити лід.
У МОЗ попередили, що не варто пробувати їжу на смак, аби перевірити її "свіжість" і безпечність — це може призвести до отруєння організму.
"Якщо маєте сумніви, викиньте її. Викидайте будь-яку їжу з незвичним запахом, кольором чи текстурою", — наголошують у відомстві. Купуючи харчові продукти, надавайте перевагу тим, що найменше втрачають якість без холодильника.
Фахівці радять заздалегідь підготуватися до можливих блекаутів та зробити певний запас продуктів, які не потребують особливих умов зберігання. Це може бути хліб, печиво, сухарі, консерви.
При цьому здебільшого орієнтуйтесь на продукти з мінімальною кількістю солі (рекомендовано не більше 0,3 г солі на 100 г продукту) та цукрів (не більше 10 г на 100 г продукту). Намагайтесь готувати страви у невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.
Пам'ятайте й про те, що харчові продукти також можна зберігати у термосумці, у погребі чи підвалі та на балконі, якщо за вікном мінусова температура.
Інфографіка МОЗ
Нагадаємо, наприкінці листопада в Міненерго заявили, що попри погодні умови в Україні наразі не планують застосовувати графіки відключення світла. Енергетики готові до холодної зими та повністю контролюють ситуацію в енергосистемі.