В Україні чимало громадян плутають такі поняття, як "житлова субсидія" та "пільга на житлово-комунальні послуги", і навіть часто вважають, що це різні назви однієї і тієї ж виплати. Проте це зовсім не так.
Фахівці Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області пояснили, чим відрізняються ці послуги.
За словами фахівців, житлова субсидія — це допомога від держави тим родинам, доходи яких не дозволять їм самотужки сплатити в повному обсязі кошти за спожиті житлово-комунальні послуги.
"Це допомога, яка залежить від майнового та матеріального стану домогосподарства: маєш низький дохід, при цьому не маєш боргів за спожиті ЖКП — можеш отримувати житлову субсидію", — наголосили у ПФУ.
Зауважується, що умови призначення житлової субсидії та процедура отримання такої допомоги визначені Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.
Пільга — надається визначеним категоріям громадян: ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисникам та захисницям України, особам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, дітям війни, багатодітним сім’ї тощо. Водночас пільга на оплату житлово-комунальних послуг, залежно від категорії отримувачів, може надаватися як без урахування доходів, так і з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Пільгові категорії громадян згідно із законодавчими актами мають право на знижку з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі з урахуванням середньомісячного доходу — 100%, 50%, 25%.
У ПФУ додали, що перелік осіб, які мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, що надаються з урахуванням доходів, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженим постановою Кабміну від 04.06.2015 № 389.
Нагадаємо, для призначення житлової субсидії громадяни, крім заяви та документів, які посвідчують особу, мають обов’язково подати декларацію. У Пенсійному фонді пояснили, як діяти в разі допущення помилки в документі.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими