Японія заявила про намір запустити перший у світі дерев'яний супутник. На початку 2022 року фахівці приступлять до технічних експериментів.
Повідомляє TrueUA, з посиланням на Kyodo.
Вже в лютому 2022 року астронавти Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) повинні закріпити зовні дослідницького модуля на Міжнародній космічній станції зразки деревини для вивчення їх властивостей і міцності в умовах відкритого космосу.
Зазначається, що для експерименту були обрані Магнолія, гірський різновид сакури ямадзакура, а також кам'яна береза. Виготовлені з цих сортів деревини панелі проведуть у відкритому космосі дев'ять місяців, після чого вчені остаточно вирішать, який матеріал найкраще підійде для виготовлення супутника.
Супутник хочуть зробити у вигляді невеликого куба з гранню 10 см. Зовні будуть встановлені сонячні елементи, а інше необхідне електронне обладнання, включаючи антену, розмістять всередині. Розробкою супутника займаються фахівці з Кіотського університету і компанії Sumitomo Forestry за підтримки JAXA.
Запуск супутника намічений на 2023 рік. Вчені вважають, що цей експеримент зможе довести придатність дерева в якості екологічно чистого матеріалу для виробництва космічних апаратів.
Фото з мережі інтернет.
Також читайте: Зсув на південному заході Китаю забрав життя 14 людей, троє отримали поранення