1 151 день війни
Особовий склад
940 150
Танки
10 676
Артилерія
26 600
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 176
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Язик був у 5 разів довший: в Охматдиті провели унікальну операцію немовляті
Фото: Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит"

Язик був у 5 разів довший: в "Охматдиті" провели унікальну операцію немовляті

16:55 - 16.02.2024

Хірурги Центру дитячої медицини лікарні "Охматдит" провели операцію з вкорочення язика у немовляти. В Україні всього дві дитини, яким встановлено такий рідкісний генетичний синдром.

Про це йдеться у повідомленні медзакладу, опублікованому у Facebook.

Зазначається, що хлопчик, на ім'я Лев, якому зараз один рік і три місяці, народився на 37 тижні з вагою 4,25 кг. Від перших днів життя він мав висунутий язичок. Малюку було важко навіть поїсти, як звичайній дитині його віку. Він міг їсти лише з пляшечки, а пізніше не міг їсти тверду їжу, бо вона випадала йому з ротика, зазначили рідні хлопчика. 

"Наш синочок народився з великим язичком, разів у 5-6 більшим від язичка звичайної дитини. Генетик підтвердив у сина рідкісний синдром Беквіта Відемана. Нам сказали, що це перша дитина в Україні з такою проблемою. А в нашому пологовому  перша дитина за всю історію роботи. Уже пізніше ми дізналися, що  в країні вже був малюк з таким діагнозом, так що ми другі",  розповіла мама Олена.

Окрім величезного язика, у Левчика були збільшені внутрішні органи й одна ніжка довша від іншої на три сантиметри. 

"Виправляти такі проблеми варто якнайшвидше, проте найперше це язик, доки він не створив малюкові проблем з диханням і їжею", наголошують лікарі. 

Команда хірургів Центру виконала часткову резекцію язика за сучасною методикою замкової щілини "Key hole". Після операції язичок дитини став майже нормального розміру. Попереду у хлопчика подальше лікування і реабілітація.

 

Фото: Центр дитячої медицини. Лікарня "Охматдит"

Відомо, що за статистикою, в середньому, одна дитина на кожні 20 000 малюків народжується з синдромом Беквіта  Відемана. Це рідкісна генетична аномалія, що викликає інтенсивний розвиток різних органів впродовж вагітності. 

Нагадаємо, днями до національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" звернулися батьки дитини, яка скаржилась на біль у животі. У ході вивчення причини болю спеціалісти побачили наявність у травному каналі цілої групи сторонніх тіл, у яких вдалось впізнати магнітний конструктор.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама