1 152 день війни
Особовий склад
941 100
Танки
10 677
Артилерія
26 649
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 139
Крилаті ракети
3 148
Гелікоптери
335
БпЛА
33 240
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Лікарі врятували дитину, яка проковтнула 20 магнітів: як медики боролись за життя хлопчика
Фото: "Охматдит"

Лікарі врятували дитину, яка проковтнула 20 магнітів: як медики боролись за життя хлопчика

До національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" звернулися батьки дитини, яка скаржилась на біль у животі. У ході вивчення причини болю спеціалісти побачили наявність у травному каналі цілої групи сторонніх тіл, у яких вдалось впізнати магнітний конструктор.

Про це йдеться у повідомленні "Охматдиту".

Там зазначили, що після збору анамнезу та огляду спеціалісти відділення екстреної медичної допомоги направили хлопчика на інструментальне обстеження. Вже на першому рентген-знімку лікарі побачили наявність у травному каналі цілої групи сторонніх тіл, у яких вдалось впізнати магнітний конструктор. 

"20 магнітів знаходились у різних частинах шлунково-кишкового тракту, проте були зʼєднані між собою", — йдеться у повідомленні прес-служби "Охматдиту".

Яке рішення прийняли лікарі

Консиліумом лікарів було прийняте рішення про проведення невідкладного оперативного втручання, адже кожна година очікування могла погіршити стан пацієнта. Відмінність магнітів від інших сторонніх тіл, які можуть проковтнути діти, полягає у їх притягненні один до одного та защемленні тканин. 

"Як наслідок, виникають зони некрозу (змертвіння), перфорації порожнистих органів, шлунково-кишкової непрохідності тощо", — наголосили спеціалісти.

Там також повідомили, що бригада анестезіологів якнайшвидше ініціювала передопераційну підготовку та введення в наркоз. Першою до роботи долучилась команда спеціалістів відділення ендоскопії: вони провели дослідження слизових оболонок стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки (езофагогастродуоденоскопія) та оцінили стан верхніх відділів травного тракту, виявили проковтнуті обʼєкти, що були зчеплені між собою. 

Порятунок дитини: як це було

Медикам вдалося захопити перший магніт і витягти його разом із ланцюжком з 18 елементів конструктора. Проте один магніт залишився й спеціалісти не мали змоги видалити його ендоскопічно. Надалі за операційним столом почали працювати хірурги: була виконана лапаротомія та ретельна ревізія органів черевної порожнини. 

Під час цього в дитини було виявлено п'ять перфоративних отворів та останній елемент конструктора. Всі отвори були закрито, а магніт видалено.
У підсумку дитину було врятовано, зараз вона проходить післяопераційний курс лікування та реабілітації.

Фото: Facebook-сторінка НДСЛ "Охматдит"

Медики застерегли громадян

Наслідки проковтування сторонніх тіл бувають жахливими навіть після їхнього видалення. Маленькі пацієнти можуть сильно погіршити якість свого життя, а інколи й втратити його.

"Застерігаємо: будьте вкрай обережними та уважними до всіх предметів/іграшок/рідин, що можуть потрапити до організму дитини. Це важливо для збереження їхнього життя та здоровʼя. Якщо ж дитина вже щось проковтнула або захлинулася, не намагайтесь дістати предмет самостійно, не викликайте в дитини блювання та не годуйте її. У такому випадку необхідно негайно звернутись за медичною допомогою!" — додали у прес-службі "Охматдиту".

Нагадаємо, лікарці з Київської області загрожувало позбавлення волі на строк до трьох років. Медикиня нібито після проведення операції залишила частину серветки в тілі семирічної дитини.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама