Фото: Офіс президента

Єрмак провів чергове засідання щодо Формули миру: подробиці

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак 9 січня провів друге засідання робочої групи №9, яка працює над реалізацією дев'ятого пункту Української формули миру "Недопущення ескалації війни та повторення агресії".

Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

До робочої групи щодо дев'ятого пункту Формули миру долучилися: Австралія, Австрія, Аргентина, Бельгія, Болгарія, Бразилія, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, ПАР, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Чилі, Швеція, Швейцарія, Японія, а також Європейський Союз. Крім того, були залучені представники експертних кіл низки держав.

На засіданні учасники обговорили пріоритети подальшої роботи, окремі організаційні питання та очікування від найближчої зустрічі радників з нацбезпеки та дипломатичних радників лідерів держав у Давосі. Після інавгураційного Глобального саміту миру на території однієї з країн-співлідерів пункту дев'ятого буде проведено тематичний міжнародний захід щодо недопущення ескалації війни та повторення агресії, де буде використано напрацювання цієї конференції.

"Пункт дев’ятий Формули миру стосується недопущення ескалації війни та повторення агресії. Це набагато ширше, ніж гарантії безпеки. Ми хочемо, щоб наша Формула стала глобальною: дати будь-якій іншій країні змогу використовувати наш досвід, вчитися на наших уроках, використовувати наші інструменти та готові рішення", — сказав Єрмак.

Очільник ОП наголосив, що з часу попереднього засідання понад 30 держав долучилися до Спільної декларації G7 щодо надання Україні гарантій безпеки, на розгляд Україні передано п'ять проектів двосторонніх документів, розпочато вісім двосторонніх консультацій, ще більше ніж 15 країн висловили готовність незабаром розпочати двосторонні переговори.

"У межах спільної роботи ми маємо відповісти на питання, як донести до потенційного агресора чіткий сигнал і примусити його двічі подумати, перш ніж порушувати міжнародне право. Ціна погроз має бути надто високою, ціна агресії  нестерпною, а відповідальність  невідворотною", — наголосив Єрмак.

Він також відзначив серйозний прогрес у розширенні кола учасників, географії представленості, напрацюванні окремих тематичних документів і залученні експертів, а також висловив сподівання, що незабаром буде погоджено остаточний список співголів цієї робочої групи. У такому форматі група продовжить активну роботу і після чергової зустрічі радників з нацбезпеки, що за кілька днів відбудеться в Давосі, і після проведення Глобального саміту миру.

"Із кожною зустріччю ми наближаємося до Глобального саміту миру. Формула миру стала міжнародною мирною платформою та структурою для відновлення міжнародного права й багатосторонньої системи безпеки. Справедливий, міцний і стійкий мир можливий лише тоді, коли ми працюємо разом", — наголосив Єрмак.

Нагадаємо, 1 грудня Єрмак провів десяту зустріч із представниками дипломатичного корпусу з питань імплементації Формули миру України. До обговорення, яке відбулося на території Міжнародного аеропорту "Бориспіль", долучилися 86 учасників: представники 83 іноземних держав і трьох міжнародних організацій. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Політика, 09.01.2024 12:00