Євросоюз після заяви Азербайджану про припинення військової операції в Нагірному Карабаху застеріг Баку від вигнання місцевого населення з цього регіону.
Про це заявив речник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Петер Стано на брифінгу в Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".
"Ми взяли до уваги останнє оголошення Міністерства оборони Азербайджану, що було досягнуто угоди про перемир’я та припинення військових дій. Ми очікуємо, що Азербайджан зупинить теперішні військові дії", — сказав він.
За словами Стано, ЄС важливо, щоби ця теперішня військова операція не була використана як привід для примусового виселення місцевого населення з Карабаху.
"Також важливо негайно повернутися до змістовного, чесного і справжнього діалогу між Баку та Карабахом. Ми також взяли до уваги оголошення, що така зустріч повинна відбутися 21 вересня", — попередив речник.
Він зауважив, що ЄС спостерігає за ситуацією дуже уважно і країни-члени Євросоюзу ухвалюватимуть наступні рішення у цьому контексті з огляду на розвиток подій на місці.
Варто зазначити, що влада невизнаного Карабаху ухвалила рішення про припинення вогню 13:00 20 вересня. Регіон переходить під контроль Азербайджану. У заяві інформаційного центру невизнаної республіки йдеться про те, що було досягнуто домовленості про повне припинення бойових дій з 13:00 20 вересня 2023 року.
"Досягнуто угоди про виведення підрозділів, що залишилися, і військовослужбовців ЗС Вірменії, розформування та повне роззброєння "збройних формувань армії оборони Нагірного Карабаху" та виведення важкої техніки та озброєнь з цієї території", — йдеться в повідомленні.
Водночас Міноборони Азербайджана підтвердило домовленість про припинення антитерористичних заходів у Карабаху з 13:00 20 вересня. У відомстві додали, що роззброєння вірменських формувань у Карабаху та виведення вірменських військових забезпечуються в координації з російськими "миротворцями". Адміністрація президента Азербайджана Алієва 21 вересня зустрінеться у місті Євлах з представниками вірменського населення Карабаха для обговорення питань реінтеграції.
Ппрем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що вірменська сторона не брала участь у підготовці домовленостей між Азербайджаном і "владою" Нагірного Карабаху.
Нагадаємо, 19 вересня Азербайджан розпочав "антитерористичні заходи" в Нагірному Карабасі для відновлення конституційного ладу. Формальним приводом став підрив вантажівки та загибель військових, у чому звинуватили Вірменію.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими