Іран накрила масштабна енергетична криза. У країні навчальні заклади перевели заняття в онлайн-формат, торговельні центри зачинили, а урядові установи припинили свою роботу або працюють за скороченим графіком.
Про це повідомило The New York Times.
Як зазначили журналісти, попри те, що Іран має один із найбільших запасів природного газу та сирої нафти у світі, він перебуває у повномасштабній енергетичній кризі. Головні причини — багаторічні санкції, неефективне управління, зношена інфраструктура, надмірне споживання ресурсів, а також атаки з боку Ізраїлю.
"Ми зіткнулися з дуже жахливим дисбалансом газу, електрики, енергії, води, грошей і навколишнього середовища. Всі вони знаходяться на рівні, який може перерости в кризу", — сказав президент Масуд Пезешкіан.
За даними NYT, минулого тижня країна фактично перебувала у режимі енергоощадження. Попри це економічні збитки від кризи вже сягають "десятків мільярдів доларів". У країні 17 електростанцій були повністю виведені з ладу, а решта працювали лише частково.
До того ж дефіцит природного газу, який необхідний для забезпечення потреб країни, сягнув близько 350 мільйонів кубометрів на день. Як пояснили іранські чиновники, зниження температури спричинило різке зростання попиту на паливо.
Через це влада Ірану опинилася перед складним вибором: або припинити подачу газу до житлових будинків, або припинити постачання на електростанції. Вибір було зроблено на користь громадян та не від'єднував будинки від тепла.
"Звичайно, збитки від широкомасштабного та раптового відключення електроенергії, яке тривало весь тиждень, будуть надзвичайно серйозними для промисловості", — запевнив голова Координаційної ради промисловості країни Мехді Бостанчі.
Нагадаємо, раніше Іран на офіційному рівні висловив невдоволення новими санкціями Європейського Союзу та Великої Британії. До того ж Тегеран, як і раніше, заперечує постачання балістичних ракет до Росії.