У неділю, 24 березня, нашу планету накрила потужна магнітна буря. Ця буря вважається найпотужнішою з 2017 року.
Як повідомляє сайт Spaceweather, корональний викид маси, який випустило Сонце, пробив пролом у магнітосфері Землі. Через що планету накрила потужна магнітна буря категорії G4 — найпотужніша з 2017 року.
Варто зазначити, що відповідно до даних сайту Meteoagent.com, збурення геомагнітного поля триватиме до вівторка, 26 березня. Ситуація нормалізується вже у середу, 27 березня.
Графік потужності магнітних бур. Джерело: Meteoagent
Від магнітних бур можуть страждати літні та метеозалежні люди. Лікарі радять відмовитися від сильних фізичних навантажень і менше перебувати на сонці. Також краще перенести магнітні коливання допоможе хороший сон. Важливо також пам'ятати про правила харчування — під час бур варто відмовитися від фаст-фуду, жирної їжі та алкоголю. Людям із хронічними хворобами медики радять носити з собою аптечку з необхідними ліками.
Наймасштабніша магнітна буря в історії була зафіксована в 1859 році та тривала з 28 серпня по 2 вересня. Ця подія отримала назву на честь англійського астронома Річарда Керрінгтоона. Молодий англійський вчений перший помітив, що Сонце вкрилося незвично великими плямами. Їх було добре видно, навіть без оптичних приладів. Поверх плям спалахнули дві кулі, які дуже швидко росли та були наскільки яскравими, що затьмарили блиск Сонця. Явище тривало, близько п'яти хвилин.
Пройшло 17 годин та над Сполученими Штатами Америки ніч стала днем: було світло від зелених і малинових спалахів сяйва. Можна було подумати, що міста охоплені вогнем. Таке видовище спостерігали також і жителі Куби, Ямайки, Гавайських островів, котрі ніколи раніше нічого подібного не бачили. Відмова телеграфних систем спостерігалася по всій Європі й Північній Америці. З апаратів сипалися іскри, жалячи телеграфістів і підпалюючи папір.
Додамо, що під час потужних магнітних бур на Землі можна побачити полярні сяйва, навіть, далеко за межами полярних широт. Дивовижно, але в Україні теж їх можна спостерігати.
Нагадаємо, раніше в середині березня Землю вже накривали магнітні бурі. За даними вчених, планету накривала магнітна буря з К-індексом 5 — це не дуже потужний геомагнітний шторм.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першим