У четвер, 10 липня, у Києві та у більшості областей України пануватиме спекотна погода. Відчутне зниження температури очікується на Заході.Про це повідомила народний синоптик Наталка Діденко.За її словами, сильна спека пануватиме на Сході, значній частині Півдня та Центру — там очікується +33…+39°C. Подекуди сонце припікатиме до +40°C.На Житомирщині буде дещо свіжіше — +25…+27°C, на Чернігівщині — +32°C, на Київщині — +33°C, а на Сумщині пригріє до +35°C. На Вінниччині прогнозують до +25°C, а на Дніпропетровщині припече до +37°C. На Півдні пануватиме спека, лише на Одещині буде нижче +30°C. Найхолодніше буде у західних областях — лише +15…+19°C.Дощі, грози та сильні зливи у п'ятницю пройдуть на західній частині та Вінниччині, ввечері опади можуть накрити й Житомирщину та Київщину. На решті території України буде сухо та сонячно.Нагадаємо, раніше "Укргідрометцентр" повідомляв, що цього року липень буде спекотним. Середня місячна температура повітря в другий місяць літа очікується дещо вище за норму.Додамо, раніше метеоролог Ігор Кібальчич інформував, що впродовж наступного тижня у більшості областей України очікується спекотна та нестійка погода.
У четвер, 10 липня, в народі відзначають день Антонія, у світі — Всесвітній день енергетичної незалежності. Привітання з іменинами сьогодні приймають Олександр, Антон, Георгій, Данило, Леонтій, Нестор, Петро, Степан.TrueUA розповідає про народні традиції, прикмети та заборони цього дня.Народні традиції 10 липняУ святого Антонія просять зцілення від хвороб.У цей день обов'язково потрібно вмитися свяченою водою. Наші предки вірили, що вона 10 липня має особливо цілющу силу.Цього дня варто допомагати жебракам та сиротам.Що не можна робити 10 липняНевдалий день для романтичних весілля, побачень та любовних зізнань.У цей день не варто ображатися на близьких, а всі конфлікти потрібно вирішувати без сварок.На вулиці 10 липня ні в якому разі не можна нічого підіймати з землі, особливо гроші — ці знахідки не принесуть користі.За давніми прикметами дівчатам в цей день не варто дивитися в дзеркало, щоб не втратити свою красу.Прикмети погоди на 10 липняВеселка з'явилася — до спекотної погоди з посушливим повітрям.Ягоди на аґрусі почали чорніти — скоро достигне зерно.Бджоли стали агресивними та часто жалять — до сильної посухи.Якщо 10 липня вже почервоніла калина — осінь цього року буде ранньою.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
Цієї ночі Росія здійснила масовану комбіновану атаку на столицю України. Київ атакували ракети й дрони — у місті значні руйнування та станом на зараз восьмеро постраждалих.Як повідомляє місцева влада, у Шевченківському районі чи не найбільше наслідків — там пошкоджено житлові будинки й зафіксовано численні влучання уламків БпЛА в нежитлові приміщення. Зокрема, голова Шевченківської райдержадміністрації Олександр Сазанович інформує, що постраждали дахи, верхні поверхи, фасади, внутрішні приміщення. Крім цього, є інформація про трьох постраждалих:жінка, 86 років — гостра реакція на стрес;чоловік, 45 років — політравма;чоловік, 59 років — різана рана стопи, закрита травма грудної клітки."Усім постраждалим надано медичну допомогу", — написав він у своєму Telegram-каналі.Наслідки атаки в інших районах КиєваКрім Шевченківського, у столиці зафіксовано пошкодження у ше чотирьох районах:Дарницький — внаслідок падіння уламків БпЛА виникла пожежа в гаражах та на заправці. Також уламки впали у дворі одного з житлових будинків;Солом'янський — внаслідок падіння уламків сталось загоряння даху нежитлової будівлі. Також є падіння уламків іще за однією адресою;Голосіївський — внаслідок падіння уламків БпЛА загорівся вантажний автомобіль;Подільський — падіння уламків БпЛА на території нежитлової забудови.Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко повідомляє, що станом на 04:30 в Києві восьмеро людей постраждали внаслідок атаки.
Національний банк України після короткочасного зростання знизив офіційний курс долара. Єдина європейська валюта також "летить" донизу.Про це свідчать оновлені дані на сайті регулятора.Так, на четвер, 10 липня, Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 41,75 гривні за один долар. Офіційний курс у середу становив 41,84 гривні за один долар. На готівковому ринку курс долара впав на 10 копійок — 41,95 гривні за долар.У четвер офіційний курс гривні до євро становить 48,84. У середу, 9 липня, офіційний курс гривні до євро був на рівні 49,05.Курс долара у 2025 роціУ державному бюджеті на 2025 рік прогнозований середньорічний курс долара закладено на рівні 45 гривень. Прогноз фінансування держбюджету на наступний рік передбачає зниження дефіциту бюджету до 19,4 % внутрішнього валового продукту (ВВП), що відповідає показникам узгоджених з міжнародними партнерами. Варто зауважити, що за словами голови Національного банку Андрія Пишного, Україна починає розглядати можливість відмови від долара США та можливої більш тісної прив'язки своєї валюти до євро на тлі роздробленості світової торгівлі та зміцнення зв'язків із Європою.Нагадаємо, за даними Нацбанку, європейська валюта стає все більш популярною серед українців, а долар США втрачає свої позиції. Така тенденція спостерігається з початку 2025 року.
У Сумській області 53-річна жінка підірвалася на міні. Потерпіла пішла збирати гриби у ліс поблизу державного кордону з Росією. Як повідомляє прес-служба Національної поліції України, інцидент стався в Середина-Будській громаді.У поліції зауважили, що, отямившись від вибуху, попри численні травми, жінка зуміла зв’язатися з сином. Чоловік кинувся на допомогу, втім не мав ані аптечки, ані медикаментів, аби надати бодай першу допомогу. Розуміючи критичність ситуації, він зателефонував до поліції. "На виклик оперативно відреагував дільничний офіцер поліції разом із патрульним. Правоохоронці на особистому авто вирушили на місце події. Коли вони вже під’їжджали до вказаної локації, їм назустріч виїхав автомобіль сина, який устиг вивезти поранену матір з лісу", — наголосили правоохоронці.Поліцейські негайно оглянули постраждалу. У жінки були численні травми та поранення, зокрема масивна кровотеча на правій руці. Не гаючи часу, правоохоронці наклали потерпілій турнікет, обробили інші рани та пересадили її до свого автомобіля, аби якомога швидше доправити її до лікарні. Одночасно правоохоронці зв’язалися з медиками, щоб ті вже були готові прийняти постраждалу. До державного кордону з країною-агресоркою було менше, ніж 100 метрів — ризик залишатися на місці був надто високим. Втім, завдяки оперативним та рішучим діям правоохоронців вдалося врятувати жінці життя.Нагадаємо, у червні у селі Мартове Харківської області 79-річний чоловік під час відпочинку на водосховищі підірвався на вибуховому пристрої. Пенсіонер живий, але йому відірвало частину ноги.
У ніч на четвер, 10 липня, російські загарбники масовано атакують Україну ударними безпілотниками типу "Шахед". Десятки дронів ворог спрямував на столицю — там лунають вибухи й працює протиповітряна оборона.За інформацією місцевої влади, у Києві зафіксовано падіння уламків дронів одразу у кількох районах.Шевченківський районУ цій частині столиці уламки дрона впали поблизу АЗС та за іншою адресою — на дах житлового будинку: там пожежа на верхньому поверсі, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.Водночас мер Віталій Кличко інформує про виклик медиків у Шевченківський район. Пожежа на верхньому поверсі житлового будинкуДарницький районТимур Ткаченко повідомляє, що уламки впали у дворі житлового будинку. Крім цього, є інформація про ще один виклик — попередньо, пожежа в багатоквартирному будинку.Солом'янський районУ цьому районі сталося влучання у нежитлову будівлю. За іншою адресою горить дах нежитлової будівлі.Подільський районЗафіксовано падіння уламків. Поки що без деталей.Голосіївський районМер Кличко повідомляє, що у Голосіївському районі горить вантажівка.
У ніч на четвер, 10 липня, росіяни масовано атакують Україну ударними безпілотниками. Ворожі БпЛА атакують й столицю — там оголосили повітряну тривогу, а також лунали вибухи.Гучно у Києві було о 01:18. Місцева влада не інформувала про роботу протиповітряної оборони у місті.Станом на зараз майже по всій країні оголошено повітряну тривогу:.
Іменини є особливою подією у житті кожної людини. У багатьох День ангела припадає кілька разів на рік, але найважливішим вважається свято, яке найближче до дати нашого народження.TrueUА публікує імена, власників яких варто привітати 10 липня. Так, в цей літній день вітання приймають Олександр, Антон, Георгій, Данило, Леонтій, Нестор, Петро, Степан.Значення імен людей, іменини яких припадають на 10 липняОлександр — ім'я має давньогрецьке походження та означає "захисник".Антон — з давньоримського перекладається як "гідний похвали" або "той, що вступає в бій".Георгій — ім'я давньогрецького походження. Означає "землероб".Данило — походить від давньоєврейського імені Даніель, що означає "Бог мій суддя".Леонтій — ім'я з'явилось у стародавніх греків. У перекладі з грецької мови означає "левиний".Нестор — ім'я грецького походження. Означає "повернення" або "подорож".Петро — походить від грецького імені Петрос. Означає "камінь", "скеля".Степан — ім'я походить від давньогрецького слова "стефанос" і означає "вінок".Прикмети погоди на 10 липняВеселка з'явилася — до спекотної погоди з посушливим повітрям.Ягоди на аґрусі почали чорніти — скоро достигне зерно.Бджоли стали агресивними та часто жалять — до сильної посухи.Якщо 10 липня вже почервоніла калина — осінь цього року буде ранньою.Нагадаємо, раніше TrueUA публікував календар іменин на липень, який підкаже, як назвати малюка, щоб його оберігав янгол-охоронець.
У середу, 9 липня, в Римі президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі спецпредставником американського президента Кітом Келлогом. Він узяв участь у конференції з питань відновлення України.Про це повідомила прес-служба Офісу президента України. Володимир Зеленський наголосив, що Україна повністю підтримує мирні ініціативи Дональда Трампа."Потрібне безумовне та всеохопне припинення вогню, зустріч на рівні лідерів, щоби переговори про досягнення миру стали справжніми та дієвими", — зазначив український президент.Сторони обговорили результати нещодавньої телефонної розмови лідерів України та США. Зокрема, одним із пріоритетних питань стало посилення протиповітряної оборони України на тлі масованих російських обстрілів українських міст.Зеленський відзначив важливість сигналів із Вашингтона щодо відновлення постачання військової допомоги Україні. Під час зустрічі також ішлося про зміцнення Сил оборони України, перспективи закупівель американської зброї, українсько-американського оборонного виробництва, зокрема, спільних проектів із виготовлення дронів, локалізацію виробництва в Україні.Володимир Зеленський і Кіт Келлог приділили особливу увагу продовженню санкційного тиску на Росію. Зокрема, йшлося про законопроект Грема-Блюменталя та посилення санкцій проти енергетичного, банківського секторів і тіньового російського флоту, вторинні санкції щодо покупців російської нафти.Український лідер назвав розмову зі спецпредставником президента США "змістовною". Вони обговорили постачання зброї та посилення ППО."На тлі збільшення російських атак це один із пріоритетів. Говорили й про закупівлю американської зброї, спільне оборонне виробництво та локалізацію в Україні. Детально сфокусувалися на санкційному тиску на Росію", — зауважив президент України.Він констатував, що це те, що, безперечно, може змусити Росію більше думати про мир."Дякуємо президенту Трампу, обидвом партіям і всьому американському народу за допомогу та підтримку. Щиро цінуємо дружбу між нашими людьми", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, що сьогодні ж у Римі президент України зустрівся в Римі з президентом Італії Серджо Маттареллою. Вони обговорили низку важливих питань.
У середу, 9 липня, ввечері, російські окупанти масовано атакують Україну дронами-камікадзе типу "Шахед". У більшості областей оголошено повітряну тривогу, працює протиповітряна оборона.Про небезпеку від рашистських безпілотників повідомила прес-служба Повітряних сил Збройних сил України.Перші групи дронів зайшли у повітряний простір України близько 18:00 через Сумську область і рухалися у напрямку Чернігівської області.Спершу їх було небагато, але згодом відбулися масовіші повторні пуски, зокрема, одна з найбільших хвиль дронів залетіла в Україну з Брянської області.О 22:46 українські військові опублікували оновлення щодо "шахедів":декілька груп "шахедів" у центрі, на заході Харківщини курсом на захід;"шахеди" на Сумщині курсом на Чернігівщину, Полтавщину;"шахеди" на півночі Чернігівщини курсом на захід;"шахеди" на південному сході Чернігівщини курсом на Полтавщину;декілька груп "шахедів" на півночі, в центрі Полтавщини курсом на південь;"шахеди" на сході Черкащини курсом на південь;БпЛА в центрі Дніпропетровщини курсом на Павлоград;"шахеди на півдні Волині курсом на Львівщину;"шахеди на сході Львівщини курсом на південь.Також у Повітряних силах ЗСУ констатували активність ворожої тактичної авіації на північно-східному та південно-східному напрямках і загрозу застосування авіаційних засобів ураження для прифронтових областей.Станом на 23:29 мапа повітряних тривог на території всієї України мала такий вигляд:Нагадаємо, що в ніч на 9 липня російська армія атакувала Україну 741 засобом повітряного нападу. Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника в чотирьох місцях, а також падіння збитих — на 14 локаціях. Це рекордна кількість випущених дронів по українській території.
У середу, 8 липня, в Києві на Кільцевій дорозі неподалік від площі Шевченка сталася дорожньо-транспортна пригода. Мікроавтобус врізався у маршрутку.Про це повідомив Telegram-канал "Мій Київ". Там зазначили, що мікроавтобус швидше покинув місце аварії. Маршрутці ж знадобився евакуатор, аби прибрати її з проїжджої частини.Очевидці констатували, що бампер в одного з транспортних засобів, який потрапив в аварію, буквально розлетівся.На щастя, обійшлося без серйозних наслідків — троє осіб постраждали, отримавши травми. Проте їх тілесні ушкодження класифікували як легкі.Здебільшого, це подряпини, які не загрожують життю та здоров’ю людей."Медики, які прибули на місце події, оперативно надали допомогу потерпілим", — ідеться в повідомленні.Від госпіталізації постраждалі відмовилися, та й потреби такої, за твердженнями лікарів, не виникало.На місці також працювали правоохоронці, які зараз з’ясовують обставини того, що сталося.Як відомо, 5 липня в центі столиці сталася дорожньо-транспортна пригода. Постраждали двоє людей. За даними правоохоронців, аварія трапилася на близько 17:00 на бульварі Миколи Міхновського.Нагадаємо, що 11 червня в Києві трапилася масштабна аварія з постраждалими. На Голосіївському проспекті зіткнулось одразу чотири автівки.
У понеділок, 14 липня, на Трафальгарській площі в Лондоні боксер Олександр Усик презентуватиме відтворену мозаїку Алли Горської "Боривітер", яку пошкодили окупанти, обстрілюючи Маріуполь. Це відбудеться перед боєм із британцем Даніелем Дюбуа.Про це повідомило "Суспільне Культура". Журналісти зазначили, що оригінальне панно створила група художників на чолі з видатною мисткинею Аллою Горською у Маріуполі 1967 року. В липні 2022 року його суттєво пошкодили російські військові.За задумом організаторів, відновлена робота подорожуватиме світом та розповідатиме історії тих, кого Росія намагається знищити.Відтворений "Боривітер" представили 12 червня у центрі Києва, на майдані Незалежності. Усі охочі могли переглянути роботу до 22 червня.Над мозаїкою три місяці працювали 15 художників-монументалістів та дослідників, серед яких Анастасія Лелюк, Тетяна Тадай, Інга Леві, Ольга Чикало, Аля Сєгал, Тамара Турлюн, Поліна Пискурьова, Анастасія Антонець, Тетяна Бакум, Андрій Фішер, Ганна Круть.Команду очолили онука Алли Горської Олена Зарецька та культурна менеджерка Настя Іщенко.Аби максимально наблизитися до оригіналу, з різних куточків країни та світу привезли понад 700 кілограмів матеріалів: від непрозорого скла смальти та плитки потрібних кольорів до металевих плит і алюмінієвих ложок.Для подальшого транспортування мозаїки розробили унікальну конструкцію зі 68 пазлів, які збираються на металевий каркас.Український боксер Олександр Усик і британець Даніель Дюбуа проведуть чемпіонський матч-реванш у важкій вазі 19 липня на лондонському стадіоні "Вемблі". Навколо цього бою в Лондоні відбудеться чимало інших акцій, у тому числі й культурних.Нагадаємо, раніше український боксер надважкої ваги Олександр Усик заявляв, що британець Даніель Дюбуа заслуговує на реванш із ним. Це пов'язано з тим, що представник Великої Британії чудово провів три останні поєдинки.
Потреби України в зовнішньому фінансуванні на 2026 рік залишаться на рівні понад 40 мільярдів доларів. При цьому триває робота над консолідацією внутрішніх ресурсів.Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на засіданні керівного комітету Української платформи донорів."Уряд наприкінці червня подав зміни до закону про державний бюджет, де передбачив збільшення видатків на обороноздатність країни майже на 10 мільярдів доларів. Це допоможе ефективно протидіяти ворогу", — зазначив він.Прем’єр-міністр наголосив, що зовнішнє фінансування критично важливе для України, адже дозволяє спрямовувати власні ресурси на захист країни."Цього року Україна вже залучила 22 мільярди доларів зовнішнього фінансування. Водночас викликом є 2026 рік. Наші потреби у зовнішньому фінансуванні залишаться на рівні понад 40 мільярдів доларів. Ключовим завданням має стати напрацювання механізмів і інструментів, які дозволять залучити ці кошти", — додав прем'єр-міністр.Він наголосив, що Україна продовжує роботу над консолідацією внутрішніх ресурсів. Завдяки відновленню економіки та системним змінам за перші п’ять місяців цього року наш державний бюджет перевиконано на один мільярд доларів."Вдячний всім нашим партнерам за солідарність, підтримку та за важливий внесок, який допомагає Україні вистояти", — підсумував Денис Шмигаль.Як відомо, в червні Міжнародний валютний фонд завершив восьмий перегляд програми співпраці з Україною. Це дасть змогу Україні отримати пів мільярда доларів. Чотирирічна програма фонду з Україною на 2023-2027 роки обсягом 15,5 мільярда доларів є частиною міжнародного пакета підтримки України.Нагадаємо, що Європейський Союз ініціює створення фонду в розмірі 100 мільярдів євро. Йдеться про підтримку України в межах семирічного бюджету на 2028-2034 роки.
Влітку є вдосталь різноманітних свіжих фруктів, ягід та овочів. Звичайно, хочеться насолоджуватися вітамінами у будь-яку пору року. Для цього є вихід — заморожування. На перший погляд, це дуже просто: закинув в морозилку — і готово, але варто знати деякі нюанси. Відомий український шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко розповів, як правильно заморозити свіжі фрукти та овочі, аби отримати ідеальні заготівлі на зиму.Поради із заморожування Заморожувати можна практично все, але деякі фрукти, як-от банани, можна знайти на полицях магазинів протягом усього року, тому немає потреби їх зберігати. Також не варто заморожувати огірки або кавун, адже в них міститься дуже велика кількість води. Після розморожування вони не матимуть ані форми, ані смаку.Для правильного заморожування потрібно дотримуватися декількох правил:Більшість овочів краще бланшувати, тобто потримати трохи в окропі. Так вони збережуть ідеальний колір і максимум корисних речовин і вітамінів.Перед заморожуванням овочі та фрукти обов’язково потрібно обсушити, щоб позбутися зайвої вологи.Овочі або фрукти необхідно викласти на тацю чи дошку в один шар, помістити в морозильну камеру на кілька годин, потім витягти, розфасувати по пакетах і повернути в морозилку. Так кожна ягідка або овоч будуть заморожені окремо.Як заморозити овочі КабачкиКабачки нарізати кружальцями (смужками) та облити окропом. Тоді занурити у крижану воду, просушити та відправити в морозильну камеру.ГорошокОчищений горошок потримати приблизно одну хвилину в окропі. Потім перекласти зелений горошок у сито, промити холодною водою і дати стекти воді. Коли горошок просохне — запакувати його і перекласти його в морозилку.Стручкова квасоляКвасолю можна заморозити практично так само, як і горошок: перекласти на хвилину в окріп, промити холодною водою, просушити та покласти в морозилку.Цвітна капустаКапусту спочатку потрібно розбрати на суцвіття, потім бланшувати їх. Після цього занурити в холодну воду, добре обсушити й відправити в морозильну камеру.ТоматиЗ томатів спершу необхідно зняти шкірку, через те, що після заморозки вона стає надзвичайно твердою. Для цього зробити перехресні надрізи зверху кожного плоду і помістити томати в місткість з окропом на дві хвилини. Після цього можна з легкістю зняти її з плодів. Облити бланшовані томати холодною водою і після цього заморозити.Як заморожувати ягоди А ось ягоди перед заморожуванням навпаки краще не мити, це краще зробити після розморожування. Тобто чорницю, чорну смородину або аґрус можна заморожувати одразу.Це правило не поширюється лише на полуницю. Її потрібно промити та висушити. За бажанням, можна розрізати ягоди на дві частини. Щоб ягоди не прим’ялися, їх можна зберігати в скляних або пластикових контейнерах.Як заморозити плоди з кісточками Щоб заморозити вишні, персики та абрикоси, потрібно обов’язково видалити кісточку з плоду. "Якщо ви її залишите, після розморожування плід буде мати гіркуватий присмак і в цілому втратить смакові якості", — рекомендує Клопотенко.Нагадаємо, раніше відомий український шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко поділився добіркою перевірених рецептів з кабачка, які дуже швидко готуються.
У Києві планують перейти на електронні перепустки для комендантської години. Таке рішення ухвалили після виявлення тисяч "зайвих" дозволів.Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко в інтерв'ю "Укрінформу"."Ми зараз працюємо над IT-рішенням, яке унеможливить зловживання — щоби завжди залишався цифровий слід: хто видав перепустку, хто її погодив, кому видано тощо", — зазначив він.За його словами, після аналізу цього питання з’ясувалося, що тисячі перепусток видавалися на різні підприємства, та навіть людям, які жодним чином не були пов’язані з критичною чи важливою діяльністю."Коли я робив запити про те, кому видали перепустки, з відповідальних були чотири особи: один військовий і три цивільних заступники Кличка. Жоден із них, окрім військового, не надав звіт про те, кому та коли видавали перепустки. Єдиний звіт, який я отримав, — це загальна цифра, близько 15 тисяч перепусток, виданих із 2022 року", — констатував Ткаченко.Він назвав це неправильним і вказав, що в інших регіонах, наприклад, у Вінниці, облдержадміністрація впровадила класний електронний механізм перепусток."Так і має бути. Тим більше у XXI столітті, коли всі з телефонами, а в Києві є інструмент "Київ цифровий". Ми дали доручення розібратися з цим, але, на жаль, через відсутність плідної комунікації та координації ситуація загальмувалася", — зауважив начальник КМВА.Він додав, що зараз шукаються позабюджетні кошти, щоби військова адміністрація могла самостійно розв'язувати це питання, бо наразі це нікому не вигідно."Моя мета — повністю відмовитися від паперових перепусток і перейти на електронні документи. Хочу зробити це якомога швидше, але це великий обсяг роботи: потрібно розробити продукт, а потім поступово замінити старі перепустки на нові", — підсумував Тимур Ткаченко.Нагадаємо, очільник Київської міської військової адміністрації також заявив, що в столиці не впроваджуватимуть ізраїльську локалізовану систему оповіщення про загрозу. Військові не вважають цей формат технічно доцільним.