У вівторок, 23 червня, чорногорський суд ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village. Відпочинок там закінчився смертю дитини.Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко, який опублікував відповідний допис у своєму Telegram-каналі."Смерть дитини — це не епізод у кримінальному провадженні. Це трагедія, за яку мають відповісти всі, чиї дії або бездіяльність могли до неї призвести", — наголосив він.Він додав, що сьогодні за матеріалами прокуратури суд у Чорногорії ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишньої директорки дитячого табору Olympic Village, де 2023 року загинув 10-річний хлопчик.Після повідомлення їй про підозру вона залишалася за межами України, тому її оголосили в міжнародний розшук. За запитом української сторони Інтерпол опублікував "червоне оповіщення". 21 червня цього року підозрювану затримали на території Чорногорії. Зараз прокуратура завершує необхідні процедури для її повернення в Україну."Ця справа для мене принципова. Коли я зустрічався з батьками потерпілого хлопця, то пообіцяв, що винні у його смерті будуть покарані", — пояснив генпрокурор.Він зауважив, що, коли дитина перебуває у таборі, відповідальність за її життя та безпеку несуть дорослі. Не формально, а реально щодня та щохвилини. Батьки довіряють таким закладам найдорожче. І якщо ця довіра зруйнована, то держава зобов’язана встановити роль кожного, хто мав забезпечити безпеку дитини."Втеча за кордон не скасовує відповідальності. Жодна країна та жоден кордон не повинні стати способом уникнути правосуддя", — наголосив посадовець.Він окремо нагадав, що обвинувальний акт стосовно тренера табору, якого обвинувачують у залишенні дитини в небезпеці, вже перебуває на розгляді суду."Ця справа перебуває на моєму особистому контролі. Для родини хлопчика справедливість запізнилася вже на роки. Наш обов’язок зробити все, щоби вона настала", — підсумував Руслан Кравченко.Нагадаємо, декілька днів тому стало відомо, що прокуратура домоглася довічного ув’язнення для 50-річного чоловіка, який упродовж двох років ґвалтував трьох малолітніх падчерок. Суд першої інстанції призначив йому 15 років позбавлення волі..

Американський президент Дональд Трамп усе більше схиляється в бік підтримки України у війні проти Росії. Це викликає невдоволення Кремля. У Росії вважають, що Вашингтон змінює свою позицію.Такий висновок зробили аналітики видання Financial Times. Вони цитують міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який заявив, що США "нібито відступають від ролі об'єктивного посередника" та "забули" про заяви Дональда Трампа, в яких він поступово наближався до позиції Москви.На думку аналітиків, саме реакція президента США на українські удари стала одним із факторів роздратування Москви. Видання з посиланням на джерела стверджує, що під час саміту G7 Трамп був "надзвичайно вражений і захоплений" недавньою кампанією України з далекобійних ударів по цілях углиб території Росії.На цьому ж саміті американський президент також погодився посилити санкції проти російського енергетичного сектору.На тлі цих заяв Лавров визнав, що Москва більше не покладає надій на те, що Вашингтон виступатиме "чесним посередником" у питанні завершення війни.Натомість, за даними медійників, останніми місяцями у Вашингтоні змінюється оцінка ситуації на фронті. Якщо раніше частина американських чиновників вважала, що Росія має перевагу, то тепер дедалі частіше лунають сумніви щодо її здатності досягнути заявлених цілей.Водночас високопосадовці української влади повідомили, що бачать ознаки більшої готовності Дональда Трампа підтримувати Київ та посилювати тиск на Росію."Після зустрічей лідерів України та США Володимира Зеленського та Дональда Трампа українська сторона також висловила обережний оптимізм щодо постачання ракет-перехоплювачів Patriot і можливого запуску ліцензійного виробництва таких ракет у Європі й Україні", — йдеться в журналістському матеріалі.За словами одного з українських чиновників, під час вечері в Евіан-ле-Бен Трамп сказав Зеленському, що його вразили останні "військові результати" України. Після цієї зустрічі Зеленський заявив, що Трамп і Рубіо вперше позитивно відреагували на питання ліцензування ракет для систем Patriot.На думку європейських союзників, зміна риторики Вашингтона може відкрити нові можливості для посилення підтримки України та збільшення тиску на Москву.Нагадаємо, минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон розповів в інтерв’ю телевізійникам France TV: американський лідер мав упевненість, що Україна програє у війні проти Росії. Після приходу до влади такі тези доносило до нього оточення. Однак із часом він переконався, що це неправда.За його словами, Дональд Трамп побачив, що все, що йому говорили, — що українці впадуть, що не переживуть зиму, — виявилося неправдою. Також американський президент погодився з лідерами G7, що з боку Росії не виникало серйозного бажання проводити мирні переговори. Тому й результатів таких зустрічей немає..

У січні-травні 2026 року в Україні обсяг виробництва сільськогосподарської продукції збільшився на 1,4% порівняно з аналогічним періодом 2025 року. Однак за підсумками чотирьох місяців зростання складало 1,7%.Про це повідомили в Державній службі статистики. Як свідчать оприлюднені у вівторок дані, позитивну динаміку забезпечила винятково галузь тваринництва, оскільки дані з рослинництва до червня традиційно не формуються.Основним чинником зростання залишилися сільськогосподарські підприємства, які за підсумками п'яти місяців наростили виробництво на 10,9%.Найкращі показники в цьому секторі продемонстрували Закарпатська (+33,1%), Чернівецька (+31,8%), Львівська (+28,4%), Хмельницька (+27,0%) та Одеська (+24,9%) області.Водночас скорочення виробництва на сільгосппідприємствах зафіксовано у Херсонській (на 40,4%), Сумській (на 6,4%), Миколаївській (на 3,8%) та Вінницькій (на 1,2%) областях.У господарствах населення спад виробництва зменшився до 15,3% порівняно з 15,7% за результатами чотирьох місяців. Найбільше скорочення в приватному секторі спостерігалося в Донецькій (66,2%), Тернопільській (39,2%), Закарпатській (26,1%) та Запорізькій (28,0%) областях.Зростання виробництва у господарствах населення фіксували лише в Київській області (на 0,9%).Як відомо, за підсумками 2025 року сільгоспвиробництво в Україні скоротилося на 6,8% порівняно з 2024 роком.Нагадаємо, минулого тижня прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко розповідала, що уряд планує посилити підтримку аграріїв. Зокрема, запускається нова програма для закупівлі українських добрив і збільшується компенсація на меліорацію..

У вівторок, 23 червня, президент України Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Матіасом Корманом. Членство в ній для України дуже важливе.Про це заявив Володимир Зеленський у спеціальному дописі у своєму Telegram-каналі."І сьогодні робимо крок в цьому напрямі: Прем’єр-міністерка передала ОЕСР офіційну поновлену заявку України на членство", — зазначив він.Український президент висловив сподівання отримати статус країни-кандидатки до цієї організації вже найближчої осені."Наступний етап — дорожня карта до членства в ОЕСР. Обговорили це під час зустрічі", — констатував президент України.Він зауважив, що окрема увага — прогресу України на шляху до європейської інтеграції та впровадження реформ, необхідних для швидкого просування до членства в Євросоюзі.Під час зустрічі говорили і про реалізацію фінансового пакета підтримки від Євросоюзу, посилення санкцій проти Росії та контакти з партнерами."Вдячний Матіасу Корману й ОЕСР за підтримку нашого народу на шляху реформ і досягнення миру", — підсумував Володимир Зеленський.Нагадаємо, також сьогодні президент наголосив, що Україна найближчими місяцями активізує дипломатичну роботу з партнерами, зосереджуючись передусім на виконанні оборонних домовленостей..

Дипломатичні кола України та Польщі продовжують спільно працювати над врегулюванням кризи, яка виникнула між країнами після рішення польського президента забрати орден Білого орла в президента України Володимира Зеленського.Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі медійникам в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".Представник українського дипломатичного відомства закликав не ототожнювати позицію президента Польщі із загальною польською позицією."Ми працюємо над тим, щоби гострі кути й емоції стишувати. Українська позиція — за діалог, в тому числі в історичних питаннях. Ми не ховаємося від цього діалогу та готові говорити", — наголосив він.Речник МЗС також пояснив, чому делегацію від України на конференції з питань відновлення, яка пройде у Гданську, очолить премʼєр-міністерка Юлія Свириденко, а не президент Володимир Зеленський."Рішення про те, що делегацію очолить премʼєр-міністерка, — абсолютно виправдане", — акцентував він.За його словами, воно спрямоване на те, щоби конференція залишалася у прагматичних, економічних рамках, без політизації, без скандалів."Конференція дуже важлива, там буде 68 урядових делегацій. Із польського боку працюватиме премʼєр-міністр Дональд Туск, абсолютно логічно, що з українського боку приїде саме урядова делегація", — підсумував Георгій Тихий.Попередній контекст:Президент Володимир Зеленський 26 травня підписав указ про присвоєння одному з підрозділів ССО почесного найменування "імені Героїв УПА", підкресливши, що це рішення спрямоване на відновлення історичних традицій українського війська.Після цього в Польщі пролунала низка критичних заяв. Зокрема, колишній президент Лех Валенса заявив, що припиняє носити значок з українським прапором, а чинний президент Польщі Кароль Навроцький запропонував розглянути можливість позбавлення Володимира Зеленського ордена Білого орла — найвищої державної нагороди Польщі.Міський голова Львова Андрій Садовий 29 травня закликав польських владоможців припинити чіплятися до назв українських військових частин і зосередитися на підтримці війська, яке тримає найбільший фронт у Європі з часів Другої світової війни.Президент Польщі Кароль Навроцький 19 червня ухвалив рішення про позбавлення президента України Володимира Зеленського ордена Білого орла. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що "це стратегічна помилка президента Польщі, від якої виграє лише Москва".У відповідь президент України Володимир Зеленський повернув найвищу державну нагороду поляків за допомогою комерційного кур'єра. Так само вчинили й інші колишні українські президенти — Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко..

Нова українська програма передбачає за допомогою штучного інтелекту оброблення масиву даних протягом приблизно трьох годин. Його сформують з урахуванням зруйнованої частини України.Про це повідомив віцепрем'єр із відновлення, міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, Міністерство розвитку громад і територій представить програму на конференції з відбудови України (URC 2026) у Гданську."Якщо раніше на проведення таких розрахунків і підготовку необхідних рішень могли йти місяці, а іноді й більше часу, то зараз програма виконує цю роботу приблизно за три години", — пояснив міністр.За його словами, міністерство під час конференції презентуватиме відповідну модель на основі Куп'янська Харківської області, яке має серйозні руйнування."Обравши відповідні критерії, завантажуємо їх і отримуємо через 30 хвилин повний звіт, яким чином ця модель бачить відновлення Куп'янська або іншого міста", — додав Кулеба.Він окремо зауважив, що загалом планується вийти на результат області та в цілому усієї країни.Віцепрем'єр із відновлення також уточнив, що над реалізацією програмного забезпечення у відповідному проєкті залучено українську ІТ-компанію, а її презентація відбудеться безпосередньо під час конференції. Конференція з відновлення України (URC 2026) проходитиме 25-26 червня у Гданську (Польща). Українську делегацію очолюватиме прем'єр-міністрУкраїни Юлія Свириденко.Нагадаємо, що сьогодні ДТЕК опублікував свій перший План енергетичного переходу, в якому викладено, як Україна може побудувати більш безпечну, стійку та низьковуглецеву енергетичну систему, одночасно підтримуючи довгострокове відновлення країни та її інтеграцію з Європою..

Із вересня 2026 року стартує пілотування реформи старшої профільної школи. Вона відкриє для учнів більше можливостей для індивідуального розвитку та реалізації власного потенціалу.Про це розповіла заступниця міністра освіти та науки Надія Кузьмичова.За її словами, реформа передбачає перехід від традиційної моделі навчання з обмеженим вибором до гнучкої освітньої траєкторії, у центрі якої — інтереси, здібності й освітній вибір кожного учня.Профіль більше не буде прив’язаний лише до класу. Учні зможуть обирати напрями, а ліцеї — формувати змінні групи, гнучкий розклад і реальні профільні траєкторії."Зміни впроваджуються поетапно: з 1 вересня 2026 року — у 150 пілотних ліцеях, а з 1 вересня 2027 року — в усіх академічних ліцеях країни. Ключовим інструментом стають змінні групи для профільних предметів", — наголосила Кузьмичова.Вона пояснила, що учень більше не буде прив'язаний до одного профілю лише тому, що навчається в певному класі. Під час вивчення профільних дисциплін ліцей може формувати групи учнів з усієї паралелі — відповідно до освітнього вибору дітей."Наприклад, у паралелі є 48 десятикласників, які формально навчаються у двох десятих класах. Під час профільних предметів система може працювати зовсім по-іншому. Скажімо, 10 учнів обирають математичний профіль, 12 — біолого-хімічний, 9 – ІТ-напрям, а решта — історико-правовий профіль", — зауважила заступниця міністра.У такому разі профільні групи формуються відповідно до освітніх запитів учнів, незалежно від того, у якому саме класі вони навчаються.Оновлене положення змінює насамперед логіку функціонування старшої школи. Якщо раніше ключовою одиницею планування був клас, то тепер дедалі більшого значення набуває освітній вибір учня та його індивідуалізована траєкторія навчання."Для адміністрації ліцею це означає необхідність по-новому планувати мережу профілів, педагогічне навантаження, використання навчальних кабінетів і формування розкладу. Та саме така модель дає змогу забезпечити реальну профільність навіть там, де кількість учнів не дозволяє відкривати окремі профільні класи", — підсумувала Надія Кузьмичова.Нагадаємо, начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов поінформував, що в Ізюмі Харківської області планують розпочати будівництво підземної школи. Її розраховують на навчання понад тисячі дітей на одній зміні. Будівництво обійдеться в понад 300 мільйонів гривень..

На фото Planet Labs за 23 червня можна побачити наслідки ракетних ударів Збройних сил України по "Воронезькому заводу напівпровідникових приладів" (російською — АО "Воронежский завод полупроводниковых приборов — Сборка").Про це повідомили медійники "Схем", які отримали в розпорядження супутникові знімки з цього об’єкта."Пошкоджені щонайменше дві будівлі цього російського підприємства", — констатували журналісти.Вони зауважили, що в день атаки губернатор Воронезької області Олександр Гусєв також повідомив про пошкодження "виробничих об’єктів одного з підприємств Воронежа".За даними ресурсу War&Sanctions, який підпорядковується Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, цей завод у Воронежі виробляє напівпровідники для таких ракет, як "Іскандер-К" і Х-101, а також електроніку для російських систем протиповітряної оборони "Панцир-С1".Підрозділи Повітряних сил ЗСУ завдали ударів по підприємству 22 червня, про що повідомили у Генштабі. У відомстві уточнили, що для ураження використовували "високоточні крилаті ракети повітряного базування"."Цей об'єкт є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу, оскільки спеціалізується на виготовленні електронних компонентів для високої точності озброєння", — пояснили військові спеціалісти.Вони додали, що, зокрема, на заводі випускають транзисторні збірки та матриці для блоків крилатих ракет Х-101, напівпровідникові матриці для бортових цифрових обчислювальних машин БЦОМ "Заря-61М" у складі ракет 9М727 ОТРК "Іскандер-К", а також діоди для телевізійних каналів бойових машин ЗРГК "Панцир-С1"."Продукція заводу безпосередньо використовується ворогом для ударів по Україні, тому ліквідація цих потужностей суттєво погіршить здатність Росії виробляти нові ракети", — наголосили в Генштабі ЗСУ.Нагадаємо, 21 червня стало відомо, що Сили оборони України здійснили масштабну серію ударів по стратегічних військових і паливних об'єктах російських окупантів як у глибокому тилу Російської Федерації, так і на тимчасово захоплених територіях. Українські безпілотники та далекобійне озброєння паралізували ключові логістичні артерії та нафтову інфраструктуру, яка забезпечувала постачання ворожої армії..

У вівторок, 23 червня, ДТЕК опублікував свій перший План енергетичного переходу, в якому викладено, як Україна може побудувати більш безпечну, стійку та низьковуглецеву енергетичну систему, одночасно підтримуючи довгострокове відновлення країни та її інтеграцію з Європою.Про це повідомила пресслужба ДТЕК. У компанії наголосили, що відбудова енергетичної системи країни дає можливість посилити як енергетичну безпеку, так і довгострокову конкурентоспроможність завдяки інвестиціям у сучасну, стійку та низьковуглецеву інфраструктуру."Повномасштабне вторгнення росії та неодноразові атаки на енергетичну інфраструктуру продемонстрували важливість більш гнучкої, розподіленої та стійкої енергетичної системи в Україні. Війна показала, що енергетична безпека залежить не лише від виробництва достатньої кількості електроенергії, а й від побудови системи, яка зможе краще протистояти збоям та швидше відновлюватися", — йдеться в повідомленні.Розробники акцентували, що на цьому тлі план енергетичного переходу компанії ДТЕК враховує унікальні виклики, пов’язані з веденням діяльності в країні, що перебуває у стані війни, нагальні потреби енергетичної системи України та підтримку "зеленої" програми Європи.У плані окреслено, як компанія ДТЕК сприятиме енергетичній трансформації України через чотири стратегічні пріоритети:виконання наших зобов’язань щодо відходу від вугілля в Україні;збільшення інвестицій у відновлювані джерела енергії;модернізацію електромереж;упровадження низьковуглецевих рішень, що зможуть посилити як енергетичну безпеку, так і процеси декарбонізації.План також визначає шлях, який відповідає національним кліматичним і енергетичним цілям України. Реалізація плану забезпечить скорочення викидів на 42% за категоріями (Scope) 1 і 2 та на 25 % за категорією (Scope) 3 до 2035 року, що дозволить ДТЕК досягти нульового рівня викидів до 2050 року."Одне з найважливіших питань, що стоїть перед Україною в процесі відбудови, — як знайти баланс між потребою в енергетичній безпеці й енергетичним переходом. У ДТЕК ми вважаємо, що ці два аспекти взаємодоповнюють один одного. Енергетична система, яку ми відбудовуємо, має стати більш стійкою, маневреною та здатною краще протистояти майбутнім потрясінням. Водночас вона має підтримувати довгострокові амбіції України щодо декарбонізації й інтеграції з Європою. У нашому плані енергетичного переходу викладено, як ДТЕК має намір сприяти реалізації такого майбутнього", — пояснив директор зі сталого розвитку ДТЕК Джефф Отем.Нагадаємо, що 12 червня російські війська завдали удару по тепловій електростанції ДТЕК. Внаслідок атаки загинув один працівник, іще один зазнав поранень..

Національний банк України (НБУ) оштрафував акціонерне товариство "Укрпошта" на 2,545 мільйона гривень за порушення законодавства у сфері платіжних послуг і захисту прав споживачів. Також компанії винесено письмове застереження.Про це повідомила пресслужба НБУ. Там зазначили, що відповідні рішення комітет із питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайта платіжної інфраструктури, ухвалив 22 червня за підсумками планової перевірки "Укрпошти", проведеної в термін з листопада 2025 року по січень 2026 року.Штраф застосовано за порушення вимог закону "Про платіжні послуги", правил проведення касових і платіжних операцій, зберігання та розкриття таємниці надавача платіжних послуг, а також порядку емісії й еквайрингу платіжних інструментів."Укрпошта" має сплатити штраф протягом 14 календарних днів від дня доведення до її відома рішення комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків.Письмове застереження стосується, зокрема, порушень вимог до регулятивного капіталу, пруденційних нормативів, статистичної звітності, авторизації діяльності та системи управління надавача фінансових платіжних послуг.Компанія зобов’язана усунути виявлені порушення та вжити заходів для недопущення їх надалі до 30 вересня 2026 року.Раніше з’являлася інформація, що 22 червня Нацбанк визнав генерального директора "Укрпошти" Ігоря Смілянського таким, що не відповідає вимогам професійної придатності керівника надавача фінансових платіжних послуг. Упродовж п’яти робочих днів уповноважений орган компанії має усунути його від керівництва, а протягом двох місяців — призначити нового керівника.До речі, у травні регулятор оштрафував "Укрпошту" на 1,7 мільйона гривень за неналежне функціонування системи корпоративного управління, внутрішнього контролю й управління ризиками.Нагадаємо, що генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський виступив з офіційною та вкрай різкою заявою у відповідь на рішення НБУ щодо його невідповідності кваліфікаційним вимогам. Керівник поштового оператора переконаний, що за діями регулятора стоїть особисте бажання його очільника заблокувати створення поштового банку в країні..

Володимир Путін наказав мінімізувати наслідки українських ударів по російських об'єктах. Він визнав, що Україна намагається створити проблеми енергетиці та вплинути на туристичний сезон.Про це Володимир Путін заявив під час наради з членами російського уряду, його заяви цитують російські пропагандистсько-інформаційні ресурси.Він висловив "припущення", що Україна, в якої нібито "стрімко погіршується" ситуація на фронті, й вона "втрачає одну територію за іншою", розпочала бити по цивільних об’єктах та інфраструктурі Росії.За його словами, Київ таким чином намагається створити проблеми із забезпеченням енергетичними ресурсами та вплинути на туристичний сезон."Завдання щодо протидії цим загрозам лежить на міністерстві оборони й інших силових відомствах, водночас уряд Росії теж повинен вжити необхідних додаткових заходів, щоби мінімізувати, звести до нуля наслідки таких дій", — наказав диктатор.Він також заявив, що Росія начебто готова до діалогу з Україною. Але це має відбуватися винятково "на базі стамбульських домовленостей"."Росія, як уже не раз зазначалося, готова до переговорів з Україною. Готова на базі домовленостей, які досягнуті ще в Стамбулі. Нагадаю, їх парафувала українська делегація, її тоді все влаштовувало", — акцентував Володимир Путін.Також він укотре повторив, що мирний процес можливий також на базі "модулів", що обговорювалися в американському Анкориджі, а також поточних реалій на землі."Київський режим можна охарактеризувати лише як неонацистський", — озвучив він традиційне безглузде визначення.Нагадаємо, сьогодні видання The Kyiv Independent оприлюднило інформацію, що Україна може діяти жорсткіше, щоби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Київ вважає, що йому вдалося заручитися підтримкою адміністрації американського президента Дональда Трампа, який радить поводитися "сміливіше" стосовно Володимира Путіна..

Кабінет міністрів України додатково спрямував 220 мільйонів гривень на потреби Сил оборони. Це кошти, які залишилися невикористаними у видатках бюджету на фінансування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко, яка опублікувала відповідний допис у своєму Telegram-каналі.Вона уточнила, за якими саме напрямками спрямовуватимуться ці кошти:100 мільйонів гривень — на підготовку кадрів Національної гвардії;70 мільйонів гривень — Міністерству оборони на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння;50 мільйонів гривень — на діяльність Головного управління розвідки."Фінансування оборони є безумовним пріоритетом", — наголосила очільниця українського уряду.Тому, за словами Юлії Свириденко, кошти, зекономлені за іншими бюджетними програмами, у встановленому порядку спрямовуються на зміцнення безпеки й обороноздатності України.Учора прем’єр-міністерка України інформувала, що в Херсонській області на стратегічно важливих маршрутах облаштовано понад 207 кілометрів антидронового захисту. Особлива увага — найскладнішим напрямкам і найуразливішим ділянкам доріг. Ідеться про дороги між громадами Херсонщини, а також у самому обласному центрі.Нагадаємо, що декілька днів тому Україна відкрила фахівцям і міжнародним партнерам доступ до інформації про російські зразки зброї. Таким чином увесь цивілізований світ отримає інформацію про російські військові технології, зокрема, ракети..

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру лейтенанту однієї з військових частин, дислокованих на Донеччині. Він безпідставно погодив перерахування підприємцю 650 тисяч гривень бюджетних коштів за ремонт техніки, який фактично не проводився.Про це повідомила пресслужба ДБР. Правоохоронці встановили, що військова частина уклала договори на поточний ремонт шести транспортних засобів."Посадовець, який відповідав за військову техніку й озброєння, підписав акти виконаних робіт, що стали підставою для оплати послуг підрядника", — пояснили в ДБР.Там додали, що водночас автомобілі за фактом на ремонт не передавалися, весь цей час вони перебували в розташуванні підрозділу."Попри це, підприємцю перерахували 650 тисяч гривень бюджетних коштів", — акцентували в Державному бюро розслідувань.Офіцеру повідомлено про підозру за частиною 1 статті 366 (службове підроблення) та частиною 2 статті 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України."Санкції статей передбачають покарання до шести років позбавлення волі. Завдані державі збитки відшкодовано в повному обсязі", — йдеться в повідомленні.Додатково перевіряється можлива фінансова "зацікавленість" лейтенанта й інших посадовців частини в безпідставному перерахуванні грошей.Процесуальне керівництво здійснює Маріупольська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Кропивницькому правоохоронці викрили схему, за якою військовозобов’язаним за гроші оформлювали документи з вигаданими медичними діагнозами для уникнення мобілізації..

В Ізюмі Харківської області планують розпочати будівництво підземної школи. Її розраховують на навчання понад тисячі дітей на одній зміні. Будівництво обійдеться в понад 300 мільйонів гривень.Про це заявив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов під час брифінгу для журналістів 23 червня, його цитує "Суспільне"."Плануємо розпочати будівництво підземної школи в Ізюмі. Там велика кількість дітей, великий запит. Ми два роки подавали проєкт до Міністерства освіти та науки. Його наразі не ухвалили, бо він доволі коштовний, за тими характеристиками він не пройшов щодо вимог для конкурсу", — пояснив посадовець.За його словами, потреба є: влада постійно отримує відповідні звернення. В Ізюмі немає жодного сертифікованого укриття, де діти можуть отримувати освітні послуги."Тому розпочнемо цей проєкт за кошти обласного та місцевих бюджетів. Далі будемо звертатися вже, можливо, за результатом перегляду піврічного державного бюджету, щоби включити програму на фінансування", — зауважив очільник військової адміністрації Харківщини.У харківській обласній владі планують до кінця 2026 року мати в регіоні 30 підземних шкіл, де у змішаному форматі зможуть навчатися 100 тисяч дітей."Далі вже на місцях органи місцевого самоврядування вирішуватимуть: або це змішана форма, або це прямо офлайн-форма, або це просто підземні укриття, які використовуватимуться для якихось офлайн-заходів для учнів, бо важко забезпечити логістику там, де ворог б’є по шкільних автобусах і по закладах освіти", — пояснив керівник ОВА.Про будівництво підземної школи на базі Ізюмського ліцею №11 стало відомо на початку червня зі системи публічних закупівель ProZorro. Тоді йшлося, що на будівництво витратять понад 280 мільйонів гривень.Нагадаємо, що 20 січня цього року в Холодногірському районі Харкова відкрили першу чергу підземної школи. У перспективі в ній мали навчатися близько тисячі школярів..

Україна може діяти жорсткіше, щоби змусити Росію сісти за стіл переговорів. Київ вважає, що йому вдалося заручитися підтримкою адміністрації американського президента Дональда Трампа.Таку інформацію оприлюднило видання The Kyiv Independent, журналісти якого посилаються на власні джерела.Анонімний український посадовець розповів медійникам, що Дональд Трамп у приватній розмові порадив президенту Володимиру Зеленському діяти "сміливіше" щодо Росії."Трамп насправді не вірить, що Путін щось зробить без тиску", — додав посадовець, який знає подробиці нещодавньої зустрічі Трампа та Зеленського.Хоча американські офіційні особи не підтвердили, чи насправді їхній президент уже прямо підтримує українські удари по території Росії, вони зазначили, що Дональд Трамп без усіляких сумнівів вважає силу ключовим фактором."Президент Трамп вірить у мир завдяки застосуванню сили, в тому числі дипломатичної", — заявив один з американських посадовців.Співрозмовники журналістів наголосили, що останні воєнні події допомогли переконати Дональда Трампа в тому, що Київ перебуває в сильнішій позиції, ніж на початку цього року.До речі, така зміна позиції знайшла відображення в підсумкових заявах саміту. Дональд Трамп разом з іншими лідерами G7 підписав спільну заяву, в якій підтверджено "непохитну підтримку України" та заявлено, що країни-учасниці "готові розглянути" можливість надання Україні ліцензій на вітчизняне виробництво зброї.Нагадаємо, минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон розповів в інтерв’ю телевізійникам France TV: американський лідер мав упевненість, що Україна програє у війні проти Росії. Після приходу до влади такі тези доносило до нього оточення. Однак із часом він переконався, що це неправда.За його словами, Дональд Трамп побачив, що все, що йому говорили, — що українці впадуть, що не переживуть зиму, — виявилося неправдою. Також американський президент погодився з лідерами G7, що з боку Росії не виникало серйозного бажання проводити мирні переговори. Тому й результатів таких зустрічей немає..
