Підтримати проект
Amnesty International звинуватила ЗСУ в розміщенні зброї в житлових районах: в ОП відповіли
Війна, 04.08.2022 16:25

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, з якої випливає, що українські війська порушують закони війни, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах, лікарнях і житлових районах. На це відреагували в Офісі президента України, заявивши, що організація бере участь у російській кампанії дезінформації та пропаганди.

Так, відповідна доповідь Amnesty International була опублікована 4 серпня, пише TrueUA.

Там заявили, що така тактика українських військових порушує міжнародне гуманітарне право, адже перетворює цивільні об'єкти на військові цілі. Внаслідок ударів з боку російських військ по населених пунктах гинуть мирні жителі та руйнується цивільна інфраструктура.

"Перебування в оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права. Український уряд має негайно забезпечити розміщення своїх сил якнайдалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові", — заявила генсек Amnesty International Агнес Калламар.

В організації також наголосили, що така практика українських бійців жодним чином не виправдовує невибіркові російські атаки, зокрема й з використанням заборонених міжнародною спільнотою боєприпасів.

На таку заяву відреагував радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, написавши у Twitter, що Amnesty International бере участь у російській кампанії дезінформації та пропаганди.

"Єдине, що становить загрозу життю українців, – це армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну влаштовувати геноцид. Наші захисники боронять свій народ та сім'ї. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію жителів прифронтових міст", – йдеться в коментарі Подоляка.

"Сьогодні Росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnеsty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди", – додав радник голови ОП.

Війна, 04.08.2022 16:25