Підтримати проект
Bloomberg: У Лівані арештували судно, де може бути крадене українське зерно
Світ, 31.07.2022 19:18

Ліван наклав арешт судно, завантажене ячмінним і пшеничним борошном, на час розслідування щодо походження вантажу, яке могло бути вкрадене російськими окупантами в Україні.

Про це повідомив Bloomberg з посиланням на ліванського генпрокурора Гассана Уейдата, пише TrueUA.

Посольство України в Бейруті повідомило, що судно було завантажено у Феодосії в окупованому Росією українському Криму, і що вантаж походить з окупованих Росією територій на Запоріжжі та Херсонщині.

Вантажне судно Laodicea прибуло до Тріполі на півночі Лівану 27 липня, згідно з даними відстеження суден. Воно перебуватиме під арештом, поки Ліван проводить розслідування походження вантажу, сказав Уейдат у коментарі Bloomberg.

Згідно з європейською базою даних Equasis, зареєстрованим власником судна є Syria Mar Shipping Ltd. У 2015 році США наклали санкції й на цю компанію, і на судно через зв’язок із сирійським урядом Башара Асада.

Видання Arab News з посиланням на посольство України в Лівані пише, що на судні було борошна вагою 10 тисяч тонн. У коментарі виданню оператор судна, турецька трейдингова компанія Loyal Agro заявила, що воно нібито прямувало до Сирії, проте зупинилося у Лівані, аби відвантажити 5 тисяч тонн борошна.

Раніше Ліван імпортував більшу частину своєї пшениці з України, але поставки зупинилися через вторгнення Росії та блокаду основних чорноморських портів.

Як у Twitter раніше повідомило міністерство закордонних справ Лівану, органи влади зараз оглядають судно, і країна ще "не змогла визначити походження вантажу, які воно перевозить".

Нагадаємо, у Стамбулі 22 липня підписано меморандум про відкриття "зернового коридору" у Чорному морі. Україна, Росія, Туреччина та ООН домовилися про розблокування експорту українського зерна.

Світ, 31.07.2022 19:18