Арсен Аваков: На наступному засіданні Уряду буде презентована Стратегія розвитку МВС-2020

12 ЛИСТОПАДА 2017 12:36

Вчора, 11 листопада, очільник МВС повідомив, що в середу на засіданні Кабінету міністрів України буде презентована Стратегія розвитку Міністерства внутрішніх справ України до 2020 року, інформує TrueUA.

За словами Арсена Авакова, Стратегія складається з великих блоків, робота над якими тривала близько шести місяців з активним залученням громадськості та іноземних партнерів.

Міністр зауважив, що нерідко реформа МВС сприймається як впровадження патрульної поліції, тоді як створення цього підрозділу є лише невеликою компонентою у загальному плані змін, що передбачає якісну трансформацію всієї системі органів внутрішніх справ.

«Реформа поліції ще не завершилася, вона триває. Я вважаю, що ми пройшли шлях реформування поліції на 25-30%. Патрульна поліція – це лише частина необхідних змін. Є кримінальна поліція, поліція громадської безпеки, серйозний розвиток повинна отримати кіберполіція та інші підрозділи НПУ. Це окремий блок. Крім нього є цивільна безпека – Служба надзвичайних ситуацій та інші», – зауважив Арсен Аваков, додавши, що система пожежної безпеки в Україні вкрай потребує оновлення.

Окремо глава МВС наголосив, що процес реформування вимагає багато зусиль і часу. «Нам потрібно дуже багато зробити. І це відбудеться не за помахом чарівної палички. Це важка праця, під час якої доводиться падати», – сказав Арсен Аваков. Він також відзначив, що українське суспільство почало з розумінням ставитися до реформи МВС, що й підтверджує високий рівень довіри до органів внутрішніх справ, зафіксований останніми соціологічними дослідженнями.

Суспільство, 12.11.2017 12:36