Велика Британія призупинила виробництво бойових літаків Eurofighter Typhoon. Головна причина — брак нових замовлень.
Про це повідомляє Financial Times, передає "Укрінформ". За даними журналістів, винищувачі Typhoon протягом десятків років виробляли на заводі BAE Systems у Вартоні, графство Ланкашир. Однак зараз завод готується поставити останній літак Typhoon для Катару в межах замовлення вартістю п’ять мільярдів фунтів стерлінгів.
"В ангарі ще є один літак, але він, по суті, чекає на кілька запчастин і фарбування. Що стосується основного складання — все завершено, ніхто з працівників більше не залучений", — наголосив представник профспілки.
Після того, як замовлення буде відправлено виробництво винищувачі буде призупинено, адже нових замовлень поки немає. Зазначається, що востаннє уряд Британії робив замовлення на нові літаки у 2009 році. Натомість наступні експортні замовлення від Саудівської Аравії та Катару ще не узгоджені.
Як зауважили у FT, якщо підприємство не отримає нових замовлень найближчим часом, то Велика Британія може втратити промислові навички для створення винищувачів наступного покоління у межах Глобальної програми бойових повітряних сил. Це підтвердила й генеральна секретарка профспілки Unite Шерон Грем.
"Я неодноразово говорила міністрам уряду, наскільки великий ризик для робочих місць, навичок та національної безпеки, якщо ми припинимо складати власні винищувачі", — зазначила вона.
Eurofighter Typhoon — багатоцільовий винищувач четвертого покоління. Розроблений та випускається міжнародною компанією Eurofighter GmbH, створеною в 1986 році консорціумом компаній Alenia Aeronautica, BAE Systems і EADS. Розробка літака розпочалася у 1983 році в рамках міжнародної програми Future European Fighter Aircraft.
Typhoon прийнятий на озброєння військово-повітряних сил Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії, Австрії та Саудівської Аравії. У 2017 році розпочалися поставки винищувачів в Оман. Літак спочатку створювався як винищувач завоювання переваги в повітрі, але в ході розробки та експлуатації він отримав можливість завдавати ударів по наземних цілях, перетворившись у багатоцільовий бойовий літак.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія збільшує виробництво літаків на авіаційному заводі у Казані. Згідно зі супутниковими фото, окупанти підготували майже 19 тисяч квадратних метрів ангарів, а повноцінно планує завершити процес введення в експлуатацію цих площ не раніше кінця 2026 року.