У другому кварталі цього року компанія Google видалила майже 11 000 акаунтів YouTube, рекламних облікових записів Ads та блогів у сервісі Blogger. Вони були пов’язані з пропагандистськими кампаніями державного рівня, зокрема з боку Китаю, Росії та кількох інших держав.
Як повідомляє видання CNBC, у першому кварталі Google видалила більше ніж 23000 подібних облікових записів.
Відомо, що основна частина, а саме понад 7700 видалених акаунтів, стосувалася мереж, пов’язаних із Китаєм. Такі канали поширювали контент китайською та англійською мовами, який підтримував дії китайського уряду, просував позитивний образ президента Сі Цзіньпіна, а також коментував зовнішню політику Сполучених Штатів Америки в маніпулятивному тоні.
"Понад 2000 видалених каналів були пов’язані з Росією. Контент був доступний кількома мовами, підтримував Росію та критикував Україну, НАТО та Захід", — зазначає видання.
CNBC також загадує про травневу операцію з видалення ще 20 каналів YouTube, чотирьох облікових записів рекламної мережі Google Ads і одного блогу на платформі Blogger. Всі вони були пов’язані з російським державним медіаресурсом RT. YouTube почав блокування каналів RT ще у березні 2022 року — одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Окрім китайських і російських ресурсів, під видалення потрапили акаунти з інших країн, зокрема Азербайджану, Ірану, Туреччини, Ізраїлю, Румунії та Гани. Частина з них була спрямована на внутрішніх політичних опонентів, інші — відображали або посилювали наративи, пов’язані з міжнародними конфліктами, включно з війною між Ізраїлем і Палестиною. Google розглядає подібні активності як операції "скоординованого впливу".
"Результати останнього оновлення відповідають нашим очікуванням щодо цієї регулярної та постійної роботи", — прокоментували у YouTube.
Нагадаємо у травні у Google повідомляли, що компанія планує повністю оновити свій пошуковий сервіс, додавши функції, які дозволять йому працювати подібно до чат-бота зі штучним інтелектом. Це відбувається у межах конкуренції з такими компаніями, як OpenAI.