Обстріл Сектора Гази. Джерело: The Times of Israel

"Це воєнний злочин": Human Rights Watch виступила зі скандальною заявою щодо облоги Сектору Гази

Заклик міністра оборони Ізраїлю до "повної облоги" Сектору Гази викликав бурхливу реакцію в організації Human Rights Watch. Вони розкритикували таку ініціативу як форму "колективного покарання".

Відповідне повідомлення з'явилось на сайті Human Rights Watch.

Зазначається, що директор Human Rights Watch в Ізраїлі та Палестині Омар Шакір назвав коментарі міністра оборони Йоава Галланта "огидними" та звинуватив Ізраїль у використанні голодування як "зброї війни".

Він закликав Міжнародний кримінальний суд втрутитися, а також наголосив на ризиках для 2,2 мільйона палестинців, які живуть в умовах тривалого блокування Ізраїлем Сектору Гази

У заяві, опублікованій на сайті Human Rights Watch, Шакір також засудив напади ХАМАС на ізраїльські громади.

"Умисне націлювання на цивільних осіб, невибіркові атаки та взяття цивільних осіб у заручники також вважаються воєнним злочином згідно з міжнародним гуманітарним правом", — йдеться у повідомленні.

Раніше міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант заявив, що віддав наказ про "повну блокаду" Сектору Гази. Таким чином Ізраїль бореться з терористичним угрупованням ХАМАС.

Напад бойовиків ХАМАС на Ізраїль

У суботу вранці, 7 жовтня, бойовики терористичного угрупування ХАМАС проникли на територію Ізраїля з Сектору Газа, а також влаштували масований ракетний удар по містах Ізраїлю. Ізраїльська армія почала завдавати ударів у відповідь по Сектору Газа. 

Вночі 8 жовтня авіація Ізраїлю завдала ударів по мечетях, командних центрах та штабах у Секторі Газа. Попередньо, бойовики ХАМАС використовували релігійні об'єкти у військових цілях. Вранці 8 жовтня ліванське угрупування Хезболла обстріляло Ізраїль ракетами  і мінометами "на знак солідарності" з палестинцями. Водночас Армія оборони Ізраїлю заявила, що завдає ударів по одному із районів Лівану у відповідь.

Вже вдень у неділю, 8 жовтня, Ізраїль офіційно оголосив війну. Це сталось після рішення військово-політичного кабінету країни, який проголосував за застосування пункту 40 Алеф. 

Згідно з останніми даними, через напад ХАМАС в Ізраїлі загинули щонайменше 700 людей. Раніше посол Ізраїлю в ООН заявив, що жодних переговорів із бойовиками країна не вестиме, й "епоха переговорів із цими дикунами закінчилася".

Нагадаємо, за даними Wall Street Journal, представники іранських спецслужб допомогли бойовикам ХАМАС спланувати атаку на Ізраїль, а також дали дозвіл на її проведення під час зустрічі в Бейруті на початку жовтня. Водночас сам Тегеран заперечує цю інформацію.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Світ, 10.10.2023 08:36