Підтримати проект
Через війну в Україні вже нарахували понад 15 тис. осіб, які зникли безвісти, – Денісова
09 КВІТНЯ 2022 17:52

В Україні через війну понад 15 тисяч осіб вважаються зниклими безвісти. 

Про це в ефірі телеканалу "Еспресо" заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, пише TrueUA.

"Щодо зниклих безвісти, скільки у нас пораховано – це понад 15 тисяч випадків таких. Тому що ми їх фіксуємо, до нас звертаються громадяни, і ми чітко знаємо, де, хто, яке прізвище, якого року народження, де він зник", – уточнила Денісова.

Окремо вона зазначила, що наразі важко сказати точні дані, серед іншого, щодо загальної кількості загиблих, зґвалтованих унаслідок повномасштабного вторгнення РФ.

"Наразі звільняються міста Київщини, і ми бачимо і Бучу, і Бородянку, і Макарів, і Сумську область – Тростянець та інші, але ви розумієте, скільки ми відкриємо для себе і для світу злочинів РФ, коли буде остаточно звільнений Маріуполь?" – сказала вона.

Денісова наголосила, що на гарячу лінію Уповноваженого телефонують очевидці й повідомляють про те, що у Маріуполі відбувається зачистка, працюють мобільні крематорії. За наявною у Денісової інформацією, росіяни збирають у Маріуполі тіла загиблих українців, а потім спалюють їх у цих крематоріях.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що глава Росії Володимир Путін є відповідальним за військові злочини у нашій державі. Також провина за це лежить на російських військових, які виконали його наказ.

Суспільство, 09.04.2022 17:52