Близько 150 осіб мігрантів потонули при спробі перебратися в Європу по Середземному морю.
Це найбільша трагедія за останні два роки. В ООН ще раз закликали Євросоюз негайно розробити заходи з порятунку людей, які потрапили в біду в Середземномор'ї.
Як повідомили з Управління ООН у справах біженців (УВКБ), на дерев'яному судні, що перекинувся в п'яти милях від лівійського берега, перебувало близько 250-300 чоловік, включаючи жінок і дітей. Більшість з них складали жителі Ефіопії та Судану. Більше сотні врятованих зобов'язані життям місцевим рибалками і лівійській береговій охороні.
Генеральний секретар ООН, вражений загибеллю людей, закликав створити для мігрантів і біженців безпечні легальні канали міграції.
Представник Управління Чарлі Якслі нагадав, що напередодні 87 осіб з числа мігрантів повернули в центр утримання мігрантів неподалік від Тріполі, який два тижні тому піддався бомбардуванню. Тоді загинуло більше 50 осіб, включаючи дітей.
В УВКБ назвали повернення людей до табору неприпустимим і зажадали негайно організувати звільнення всіх затриманих: або переселити їх, або евакуювати тих, хто цього потребує.
В ООН неодноразово привертали увагу до жахливих умов утримання мігрантів, які до того ж ніяк не захищені від повітряних обстрілів.
Проте, тільки з початку року до Лівії повернули 4 488 осіб, які намагалися виїхати з країни по морю. Гуманітарні співробітники підкреслюють, що жоден з врятованих мігрантів не повинен бути повернутий до Лівії.
Чарлі Якслі повідомив, що напередодні в Середземному морі не було жодного неурядового рятувального судна і наголосив на необхідності підтримати діяльність НПО з порятунку мігрантів, а не забороняти її. Нагадаємо, що уряд Італії, наприклад, ввело штрафи за порятунок мігрантів в море і заборонило судам НПО з мігрантами на борту швартуватися в італійських портах.
Експерти ООН з прав людини заявили, що подібні заходи суперечать міжнародним зобов'язанням Італії.
В Управлінні ООН у справах біженців звернулися до країн Євросоюзу направити в Середземне море власні рятувальні судна, а також притягнути до відповідальності контрабандистів, що піддають небезпеці життя мігрантів.