Фото: РИА Новости

Чи готовий Путін до затяжної війни та ядерного удару: роз'яснення ISW

Російський диктатор Володимир Путін не готовий до затяжної війни в Україні, утримуючись від ухвалення ризикованих рішень. Також глава Кремля навряд чи застосує ядерну зброю через загрозу втратити свій статус.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, російська влада із запізненням проводить великомасштабні військові реформи та ставиться до ситуації в Україні як до затяжної та великої війни. Однак сам Путін продовжує дотримуватися тієї ж моделі стриманого ухвалення рішень.

Москва із запізненням проводить кадрову мобілізацію та реорганізацію, яку він реально мав провести перед початком вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

Путін явно зволікає з оголошенням другої хвилі мобілізації, при цьому американські та західні офіційні особи зазначають, що глава Кремля знову схиляється до проведення тихої мобілізації через побоювання щодо крайньої непопулярності першої хвилі.

Зазначається, що Путін додатково проводить опитування, щоб оцінити, як росіяни сприймають мобілізацію. ISW також спостерігав суперечливі повідомлення від представників Державної Думи Росії та представників Кремля щодо змін у мобілізаційних та призовних протоколах, що, ймовірно, вказує на те, що Путін наказав підготувати ці положення, але не хоче оголошувати про них громадськість.

Аналітики переконані, що Путін покладається на групу цапів-відбувайлів, які публічно ризикують замість нього і беруть на себе провину за російські військові невдачі та непопулярну політику.

Путін навіть публічно дорікав Міноборони та закликав дослухатися до критики. Глава Кремля також неодноразово перетасовував структуру російського командування протягом усієї війни

Президент РФ регулярно використовував російську Державну Думу для встановлення умов для ухвалення суперечливих рішень, щоб подати його як збалансованого лідера.

Путін також не повною мірою прихильний до ультранаціоналістичної риторики, яка природно випливає з його максималістського вторгнення в Україну, попри те, що він використовує деякі її елементи у своєму виправданні війни в Україні.

Аналітики вважають, що небажання Путіна йти на ризик, безпосередньо пов'язаний із його звичайною війною в Україні, вказує на те, що він, як і раніше, навряд чи піде на ядерну ескалацію, чи війну з НАТО.

Раніше ISW оцінювала, що загрози Росії щодо НАТО з використанням звичайних озброєнь не відповідають можливостям Росії та що Москва використовує ядерні загрози насамперед для залякування Заходу.

Очевидно, Путін цінує свій внутрішній статус-кво і намагається уникати ризикованої політики для досягнення власних цілей, йдеться у звіті ISW.

"Путін також продовжує демонструвати, що він залишається обачливою людиною, яка приділяє значну увагу усуненню ризиків, навіть попри те, що його сприйняття ситуації, з якою він стикається, розходиться з реальністю", — наголошують в ISW.

Нагадаємо, екс-прем’єр Ізраїлю Нафталі Беннета розповів, що президент РФ Володимир Путін нібито обіцяв не вбивати українського гаранта Володимира Зеленського. Міністр закордонних справ України вважає ці слова черговою брехнею російського диктатора.

Політика, 06.02.2023 07:03