Ухилянти, які отримали умовний термін, й надалі підлягають мобілізації. Якщо ж людина повторно ухилятиметься від мобілізації, то тоді вже буде реальний строк.
Про це заявив заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".
"Наявність досудового розслідування, навіть підозри — це не привід не служити, оскільки усе залежить від того, який запобіжний захід обраний під час розслідування та чи не буде він обмежувати людину в пересуванні", — сказав Цуцкірідзе.
За словами Цуцкірідзе, важливо ще й правильно розподіляти, коли настає той самий момент ухилення.
"Якщо це перша повістка і чоловік просто не з’явився треба з’ясувати, чому так сталося. Бо у нас же багато внутрішньо переміщених осіб, довести, що така людина отримала повістку надзвичайно складно. І що був умисел направлений на ухилення від мобілізації. Ну, сказав, що не бачив, не чув і т.ін. Але у нас і на це є відповіді. Ми встановлюємо, чи було відомо людині про повістку чи ні. Наприклад, свідчення сусідів чи родичів нам теж слугують в деяких випадках доказами того, що особа була усвідомлена про те, що повинна з’явитись до ТЦК і мобілізуватись", — додав заступник глави Нацполіції.
Відповідаючи на питання про те, чи можуть одразу служити ті, відносно кого винесено вироки, чи повинні чекати, він заявив, що це залежить від того, яким чином в рішенні суду прописано відбування умовного терміну.
"Це залежить від того, яким чином прописано в рішенні суду відбування умовного терміну. Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була", — зазначив представник Нацполіції.
Нагадаємо, у понеділок, 12 лютого, президент Володимир Зеленський підписав законопроекти про продовження загальної мобілізації та воєнного стану в Україні. Відповідні документи опубліковано на сайті Верховної Ради.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими