Фото: mukachevo-rada.gov.ua

Чи позбавлять права на субсидію у разі продажу цінного майна: відповідь Пенсійного фонду

В Україні стартував опалювальний сезон. З жовтня поточного року домогосподарства, які хочуть отримати субсидію, повинні проінформувати про це органи Пенсійного фонду. Для цього потрібно подати декларацію про доходи, отримані у першому-другому кварталах року.

Зокрема, експерти пояснили, чи може людина претендувати на отримання допомоги у разі, якщо було продане цінне майно. Про це йдеться у матеріалах Пенсійний фонд України (ПФУ).

Так, якщо домогосподарство має намір зараз продати майно та отримати щонайменше 100 тисяч гривень, відповідна сума доходу не вплине на право призначення субсидії, адже її врахують пізніше.

"Доходи за листопад-грудень 2023 року будуть враховані під час призначення житлової субсидії у травні 2024 року", — повідомляють у ПФУ.

Також у фонді нагадали про обов'язок українців, які вже отримують житлову субсидію, протягом 30 календарних днів повідомити орган ПФУ про майнові зміни. За законом, якщо виникли обставини, які можуть вплинути на надання субсидії, людина в обов'язковому порядку має повідомляти про це. Якщо громадянин або хтось із його родини отримав одноразовий дохід, розмір якого перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (67,1 тисяч гривень).

Не враховують при цьому отримання цільової благодійної допомоги, яку надали на:

  • отримання освіти;
  • медичних послуг;
  • подолання наслідків стихійного лиха загальнодержавного/місцевого характеру, екологічних, техногенних та інших катастроф;
  • страхових виплат на медичну та соціальну допомогу;
  • спадщина (нерухоме майно або основна його частина);
  • гранту чи стипендії на навчання.

За яких обставин громадян можуть позбавити субсидії

Перед наданням допомоги фахівці ПФУ перевіряють дані щодо громадян, за результатом чого можуть позбавити права субсидії. Це може статися у таких випадках:

  • наявності боргів з оплати ЖКП у більш ніж три місяці на понад 680 гривень. У майбутньому субсидію можуть призначити, якщо громадянин укладе угоду про реструктуризацію, сплатить борг, оскаржить заборгованість у судовому порядку;
  • якщо були вказані неточні дані щодо розмірів власних доходів, прибутків інших членів родини субсидіанта, водночас куплені високовартісні товари чи послуги, отримані права власності на суму понад 50 тисяч гривень;
  • заявник не повернув державі субсидію, нараховану незаконно;
  • зміна місця проживання заявника. Допомогу не можна отримувати за місцем проживання та за місцем реєстрації субсидіанта одночасно;
  • громадянин України, якому призначили допомогу, сам звернувся із заявою про припинення її надання.
  • у випадку смерті заявника.

Нагадаємо, громадянам України у цьому році субсидії будуть перепризначені автоматично. Проте українці, які не отримували виплати мають подати заяву самостійно. 

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 18.10.2023 04:19