Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що під час попередніх обмінів полоненими між Україною та РФ у деяких випадках був залучений авіатранспорт.
У коментарі "Радіо Свобода" Юсов наголосив, що росіяни заздалегідь попереджали українську сторону про залучення авіатранспорту для обміну.
"Ми можемо констатувати, що та авіатранспорт використовувався під час низки попередніх обмінів, але не завжди", — наголосив він.
За словами представника ГУР, під час одного з великих обмінів 3 січня, коли до України повернулись 230 українських оборонців, використовувалось авіасполучення.
"Тоді Росія заздалегідь повідомила Україну про те, що борт здійснюватиме посадку і, що на борту перебувають полонені та запросила режим тиші", — зазначив він.
Юсов зауважив, що всі обміни полоненими проходять офіційно. Однак 24 січня, коли було заплановано черговий обмін та коли у Бєлгородській області РФ сталася авіатроща літака Іл-76, держава-агресор подібних запитів — ані письмових, ані усних — не робила.
До того ж представник ГУР звернув увагу на важливу деталь. Він зауважив, що російська сторона запевняє, що великий військовий літак був завантажений лише на третину. Крім цього, поруч з Іл-76 в повітряному просторі перебували й інші літаки — АН-26 і АН-72. Всі ці обставини вимагають вивчення. Представник розвідки зазначив, що за безпеку військовополонених відповідальна держава, яка їх утримує.
У середу, 24 січня, в Росії впав військовий літак Іл-76. Авіакатастрофа сталася у Бєлгородській області Російської Федерації. Точної причини авіатрощі у Росії поки не розкривають.
Водночас російські пропагандисти почали вигадувати свої "версії". У міноборони РФ заявили, що літак упав, але нібито "на борту перебували 65 полонених українських військовослужбовців", а також шість членів екіпажу та троє осіб, які супроводжували.
Своєю чергою омбудсмен Дмитро Лубінець закликав не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вимагає провести термінове засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з падінням військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ. Лавров заявив, що обставини катастрофи ще встановлюються, але українська сторона на Раді безпеки ООН "могла б розповісти, як усе це сталося".
Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) зробили висновок, що Росія прагне викликати сумніви Заходу щодо продовження військової допомоги та невдоволення в Україні. Для цього всіма пропагандистськими методами використовує катастрофу літака Іл-76 в Бєлгородській області.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими