Російські окупанти наразі не можуть застосувати усі свої можливості у морі, аби обстрілювати Україну. Головна причина — складні погодні умови у Чорному морі.
Про це повідомив речник Військово-Морських сил Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.
"В першу чергу — це пов'язано зі штормовою погодою. Ситуація в морі зараз була досить складна, шторм досить сильний, деякі судна навіть з якорів зривало. Виходити в таких умовах сенсу немає, зброю використовувати далекобійну фактично неможливо. Навіть авіація не працювала, наскільки мені відомо. Тому, відповідно, через це відносно спокійна ніч у нас була", — пояснив він.
За словами речника, сезон штормів зазвичай тривалий, це дозволить українцям трохи перепочити від обстрілів.
"Але сказати, що це добре, теж не можна, тому що це впливає і на цивільне судноплавство. Єдине, що в таких погодних умовах наш ворог не може діяти. Це дає трошки перепочити усім, хто задіяний безпосередньо до виконання обов'язків", — сказав Плетенчук.