Обраний президент США Дональд Трамп наприкінці 2024 року знову заговорив про своє бажання придбати Гренландію — найбільшого острова у світі та самоврядної території Данії. На думку Трампа контроль США над островом є життєво важливим для національної безпеки.
Про це повідомили аналітики Bloomberg.
У виданні зауважили, що Трамп вже не вперше заявляє про наміри щодо купівлі Гренландії. Так, він висував цю ідею ще у 2019 році під час свого першого президентського терміну. Однак тоді він отримав рішучу відмову. До того ж і досі не зрозуміло, чи така угода взагалі можлива.
Фахівці зауважили, що на сьогодні є три головні причини, через які Трамп знову виявив бажання приєднати острів до США, зокрема:
Оскільки острів площею 830 000 квадратних миль (2,1 мільйона квадратних кілометрів) наразі не представлений на ринку, оцінки відсутні. Однак, за даними Світового банку, у 2021 році його валовий внутрішній продукт становив трохи більш ніж 3,2 мільярда доларів. До того ж острів отримує від Данії щорічну субсидію в розмірі близько 600 мільйонів доларів.
"Для перспективи, ціна покупки Аляски в 1867 році, 7,2 мільйона доларів, сьогодні складала б трохи більше 150 мільйонів доларів, що, на думку більшості, було б досить вигідною угодою", — наголосили у Bloomberg.
Варто зауважити, що прем’єр-міністр Гренландії Муте Буруп Егеде у відповідь на останню пропозицію Трампа заявив, що острів "ніколи не буде проданий", хоча територія все ще відкрита для співпраці та торгівлі з рештою світу, особливо з сусідами.
Нагадаємо, нещодавно Дональд Трамп погрожував перебрати під контроль Сполучених Штатів Америки Гренландію та Панамський канал. У Панамі різко відреагували на такі пропозиції.
Варто зазначити, що уряд Данії оголосив про значне збільшення витрат на оборону Гренландії за кілька годин після того, як обраний президент США Дональд Трамп повторив своє бажання придбати цю арктичну територію.
Нещодавно прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде наголосив на своєму бажанні добитися незалежності від Данії, її колишнього колоніального правителя, під час своєї новорічної промови, відзначивши значну зміну риторики навколо майбутнього арктичного острова.