1 234 день війни
Особовий склад
1 031 620
Танки
11 013
Артилерія
30 163
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 193
Крилаті ракети
3 459
Гелікоптери
340
БпЛА
45 003
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Чи можна їсти кавун при схудненні: експерти розвіюють міфи
Фото: Freepik

Чи можна їсти кавун при схудненні: експерти розвіюють міфи

Багато хто вважає, що кавун не можна вживати при схудненні, адже він містить цукор та фруктозу, які можуть заважати скинути зайві кілограми.

Аналітики проекту EastFruit пояснюють, чи дійсно "від кавуна повніють, чи ми просто черговий раз потрапили в пастку харчових міфів".

Гідратація та антиоксиданти — справжня сила кавуна

За словами аналітиків, кавун складається з понад 90% води, що робить його "майже ідеальним літнім продуктом. Користь кавуна:

  • зволожує організм;
  • допомагає виводити надлишок натрію;
  • завдяки вмісту калію, вітамінів С, А та В6 — підтримує серцеву функцію, шкіру й імунітет.

"Ключовим біоактивним компонентом кавуна є лікопін —каротиноїд, що також зустрічається в помідорах і відповідає за червоний колір. Він є потужним антиоксидантом, здатним знижувати рівень "поганого" холестерину та зменшувати ризик серцево-судинних захворювань", — пояснюють експерти.

Крім того, амінокислота цитрулін, яка присутня у м’якоті, за даними досліджень, сприяє розширенню судин і, відповідно, нормалізації артеріального тиску. 

Цукор у контексті: чи дійсно кавун "гладшає"?

Серед поширених міфів — ідея, що кавун містить надто багато цукру. Насправді у 100 грамах кавуна — близько 6-7 грамів природного цукру та лише 30 кілокалорій. Проте він має високий глікемічний індекс, але його глікемічне навантаження низьке. 

"Це означає, що підйом рівня глюкози в крові не є значним, особливо якщо ви їсте фрукт як частину збалансованого раціону", — зазначили аналітики.

Експерти зауважили, що в експериментальному дослідженні, опублікованому у Nutrition Journal, учасники, які щодня замінювали кавуном висококалорійні перекуси, знижували вагу, рівень жиру в організмі та артеріальний тиск.

Міф про "нічну шкоду"

Варто пам'ятати, що кавун — не магічна ягода. Надмірне його вживання може призвести до здуття, особливо у людей з підвищеною чутливістю шлунково-кишкового тракту. Також слід уникати поєднання кавуна з великою кількістю іншої їжі на ніч. 

Однак аналітики зауважили, що міф про те, що "кавун на ніч веде до зайвої ваги" науково необґрунтований. Для набору ваги потрібен загальний калорійний надлишок, а не вечірній фрукт.

"Як і з більшістю продуктів, ключ — у контексті. Якщо кавун є частиною збалансованої дієти багатої на овочі, білки та здорові жири — він стає союзником, а не ворогом. Його не слід ідеалізувати, але й підозрювати без причин теж", — зазначає директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації, керівник сайту аналітичної платформи EastFruit Катерина Звєрєва.

Нагадаємо, раніше ендокринолог-дієтолог Марія Жигаліна-Гриценюк розповіла про поширені помилки, які заважають схуднути.

Додамо, за даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні 59% дорослих людей мають надлишкову вагу. Водночас майже 25% українців страждають від ожиріння. 

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама