Температурні рекорди — +40°С, +42°С, +45°С — були у Європі у минулі роки. В Україні максимум — +42°С, який був встановлений 12 серпня 2010-го, і цього року цей рекорд не було побито.
Про це в інтерв'ю TrueUA розповіла начальниця Відділу метеорологічних прогнозів "Укргідрометцентру" Наталія Голеня.
На запитання, чи побито температурний рекорд в Україні цього року, метеоролог пояснила: "коли середню температуру обчислюють глобально, то вона виходить вищою до того, що обчислювали так само глобально".
"Якщо брати абсолютні значення температури, то рекорди — +40°С, +42°С, +45°С — були у Європі у минулі роки. В Україні максимум — +42°С, він встановлений 12 серпня 2010-го, і цього року ми його не побили", -- наголосила Наталія Голеня.
За її словами, у випадку, якщо глобально якийсь місяць був найтеплішим на земній кулі за всю історію спостережень, це не означає, що в Україні він теж був найтеплішим.
"За різних умов відбувається по-різному. Якщо, наприклад, відбувається винос тепла на Європу, в нас такого можуть не зафіксувати. Тож загально можна порахувати, але це усереднено і не означає, що в Україні було так само. Глобальне потепління по-різному проявляється, не так однаково й одночасно", -- додала метеоролог.
Водночас Наталія Голеня зауважила, що точність прогнозу погоди залежить від ситуації. В середньому погоду можна спрогнозувати на три доби, більш-менш точно — на п'ять.
"В окремих випадках прогноз працює на сім діб, за певних синоптичних ситуацій", -- зазначила Голеня.
Нагадаємо, 21 липня цього року у світі зафіксували найспекотніший день за всю історію спостережень. Середня глобальна температура приземного шару повітря в неділю досягла +17,09°C.