1 134 день війни
Особовий склад
918 180
Танки
10 515
Артилерія
25 576
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 123
Крилаті ракети
3 123
Гелікоптери
335
БпЛА
31 505
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
ДБР завершило розслідування у вугільній справі Порошенка, — ЗМІ
Фото: Facebook-сторінка Петра Порошенка

ДБР завершило розслідування у "вугільній справі" Порошенка, — ЗМІ

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо п’ятого президента, керівника партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка, у якій політика підозрюють у державній зраді та сприянні діяльності терористичної організації.

Про це повідомляє "Главком" з посиланням на офіційну відповідь начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів управління забезпечення діяльності ДБР Оксани Згіблової.

У документі наголошується, що наразі слідство відкрило стороні захисту доступ до матеріалів досудового розслідування. Після ознайомлення ДБР має направити обвинувальний акт стосовно Порошенка до суду. І вже тоді у нього змінюється статус, він стає обвинуваченим.

До того ж у ДБР зауважили, що низка активів та майна екс-президента продовжує перебувати під арештом. Загалом досудове розслідування у відповідній справі тривало два роки.

Офіційна відповідь ДБР на запит "Главкома" щодо розслідування справи Петра Порошенка

Що відомо про "вугільну справу" Петра Порошенка

20 грудня 2021 року Петру Порошенку повідомили про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій. Колишнього президента підозрюють у тому, що він розірвав контракти на поставку вугілля з ПАР та організував поставки вугілля з ОРДЛО. Сам Петро Порошенко відкидає усі звинувачення на свою адресу. Каже, постачання мали врятувати Україну від енергетичної кризи. 

"Вугільна справа" стосується розслідування схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР" групою громадян України. У "вугільну" справу Порошенка начебто залучив кум російського диктатора Путіна Віктор Медведчук восени 2014 року. Він, зокрема, допомагав Кремлю відновити постачання вугілля з захопленого Донбасу на українські території. Також Медведчук втягнув у схему бізнесмена і радника колишніх міністрів енергетики часів Януковича Сергія Кузяру.

Як стверджує СБУ, протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей бойовикам самоназваних "ЛНР" і "ДНР" було перераховано не менше 200 мільйонів гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,16 мільярда гривень. До того у нібито розмовах Медведчука, які фігурують у "вугільній справі", з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014-16) Бориса Ложкіна.

У вересні-листопаді 2021 року в межах провадження правоохоронці вже повідомляли про підозру депутату від "Опозиційної платформи -- За життя" Віктору Медведчуку та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину. 6 січня 2022 року суд заарештував усе майно Порошенка.

Нагадаємо, 23 травня 2022 року підозрюваний у державній зраді та сприянні тероризму кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" для подальшого прокачування через нього дизельного палива. Крім того, він дав свідчення у так званій вугільній справі, в якій фігурує п'ятий президент Петро Порошенко

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама