Фото: соцмережі

Дефіцит кадрів в Україні: для зростання економіки не вистачає 4,5 млн працівників

Для стабільного відновлення та зростання економіки щорічно на 7% до 2030 року Україні бракує додаткових кадрів, адже через війну їх кількість стрімко знижується. Йдеться про 4,5 мільйона працівників.

Таку заяву зробила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна, повідомляє прес-служба відомства.

Один з найважливіших чинників, який суттєво впливає на економіку сьогодні та впливатиме на динаміку її зростання у майбутньому — демографічна ситуація в країні та, зокрема, наявність трудових ресурсів. Через війну, виїзд українців за кордон та внутрішню міграцію в державі існує кадровий дефіцит та структурне безробіття.

Бережна заявила, що у 2021 році офіційний ринок праці нараховував 11,5 мільйона працівників, а у 2023 році ця цифра зменшилася до дев'яти мільйонів офіційно працевлаштованих.

"За попередніми розрахунками, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВПП до 2030 року на 7% нам потрібно 4,5 мільйона працівників додатково", — зазначила вона.

Щоб розв'язати проблему структурного безробіття, держава допомагає людям адаптуватися до змін попиту на ринку праці. Зокрема, пропонуючи опанувати нові для себе, потрібні на ринку професії за допомоги програм навчання чи курсів із підвищення кваліфікації. Як зазначила Бережна, наразі також завершується робота над проектом модернізації трудового законодавства. Його ухвалення сприятиме покращенню ситуації на ринку праці.

Нагадаємо, за даними НБУ, в Україні у червні прискорилось зростання споживчих цін до 2,2%, а річна інфляція становить 4,8%. У найближчі місяці ціни продовжать зростати.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Економіка, 22.07.2024 17:42