У четвер, 18 травня, в Україні відзначають День вишиванки — свято, покликане зберегти та популяризувати традиції носіння та виробництво традиційного українського одягу. Попри війну, в різних куточках України цього дня проводять різноманітні концерти, акції та виставки.
TrueUA публікує добірку заходів, присвячених Дню вишиванки, які відбудуться в Києві, Черкасах, Одесі, Львові та Чернівцях. Зауважимо, у разі повітряної тривоги важливо негайно пройти до найближчого укриття.
Кияни та гості столиці мають можливість відвідати Національну оперету України, де 18 травня відбудеться концерт "Музика незламних сердець". У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва із 17 до 31 травня триватиме виставка українських сорочок із колекції музею до Дня вишиванки та Міжнародного дня музеїв.
Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського презентує 18 травня прем’єрний показ вистави "Селфі з кумом" театру поезії "Мушля". У бібліотеках Києва проходитимуть тематичні заходи та майстер-клас до Дня вишиванки. У музеї Гетьманства вже розпочалася виставка вишитих робіт Світлани Ліпінської "О, Господь, уквітчай Перемогою нашу неньку, Тобою даровану!", яка триватиме до 31 травня.
Фото: "Громадське радіо"
У четвер, 18 травня, у міському сквері "Юність" відбудеться загальноміський захід "Вишиванка єднає українців". Усі охочі матимуть змогу відвідати різноманітні локації, які діятимуть із 12:00 до 18:00. Зокрема, у межах свята організували виставку українських вишитих костюмів виробництва черкаських майстрів, аматорів народного мистецтва та репліки автентичного одягу, які представлені в Черкаському обласному краєзнавчому музеї.
На галявинах скверу презентовані ростові ляльки-мотанки від авторки Наталії Загребельної. Також діють творчі локації: фотозони, майстер-клас малюнку на мольбертах та hand-made від черкаських майстрів. Для гостей заходу також звучатиме музика бандури у виконанні викладачів мистецьких шкіл міста.
Фото: "Прочерк"
Ротонда Міського саду Одеси стане місцем святкової програми під назвою "Місто щасливих родин". Свято, яке проведуть 18 травня, присвячене Дню матері, Міжнародному дню сім'ї та Дню вишиванки. О 14:30 розпочнеться концерт камерного оркестру Black Sea Orchestra під керівництвом Олесі Пістової. Починаючи з 16:30, на учасників свята чекатиме концертна програма від одеських артистів у межах акції "З піснею до Перемоги".
У програмі:
Фото: "Гуру"
У місті Лева святкові заходи заплановані 17, 18 та 21 травня. Зокрема, у четвер, о 13:00 відбудеться зустріч із майстринею-вишивальницею "Код української вишиванки" у Філії львівської муніципальної бібліотеки в селі Підбірці. О 14:00 у філії №4 Львівської бібліотеки запланована етновикладка "Модний бренд з віковою традицією", фотоконкурс та флешмоб.
У Львівській школі мистецтв № 5 о 16:00 проведуть майстер-клас "Виший листівку для воїна". О 16:30 стартує презентація мистецького альбому "Вишивка Жидачівщини: за зразками одягу з колекції Львівського Скансену". Під час заходу відбудеться розмова з авторкою проєкту Іриною Вачковою на тему: "Як працювати з автентикою". Заходи проведуть у музеї народної архітектури та побуту.
Фото: ЛОВА
Упродовж дня в Чернівецькому обласному музеї триватиме виставково-мистецький проєкт "Буковинська жіноча святкова сорочка". Окрім цього, в Музеї Вишиванки за адресою вул. Поповича, 2 запланована низка інших заходів:
У Меморіальному музеї Володимира Івасюка із 16:00 до 17:00 запланована творча зустріч "Вишиванка — вбрання української культурної еліти". О 19:00 в Буковинському центрі культури й мистецтва відбудеться показ документального фільму "Спадок нації" за участі творчої групи.
Фото: "Чернівецький Промінь"
Нагадаємо, відзначати День вишиванки розпочали не так давно — у 2006 році. За ці роки свято набуло популярності не лише в Україні, а й за кордоном. У цей день люди у всьому світі одягають свій вишиваний одяг, фотографуються та популяризують українську культуру. TrueUA зібрав маловідомі, але цікаві факти про українську вишиту сорочку, яку залюбки носять у всьому світі.
Також 18 травня в Україні відзначають початок депортації кримськотатарського народу радянською владою.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими