У четвер, 18 травня, в Україні відзначають День вишиванки — свято, покликане зберегти та популяризувати традиції носіння та виробництво традиційного українського одягу. Попри війну, в різних куточках України цього дня проводять різноманітні концерти, акції та виставки.
TrueUA публікує добірку заходів, присвячених Дню вишиванки, які відбудуться в Києві, Черкасах, Одесі, Львові та Чернівцях. Зауважимо, у разі повітряної тривоги важливо негайно пройти до найближчого укриття.
Кияни та гості столиці мають можливість відвідати Національну оперету України, де 18 травня відбудеться концерт "Музика незламних сердець". У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва із 17 до 31 травня триватиме виставка українських сорочок із колекції музею до Дня вишиванки та Міжнародного дня музеїв.
Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського презентує 18 травня прем’єрний показ вистави "Селфі з кумом" театру поезії "Мушля". У бібліотеках Києва проходитимуть тематичні заходи та майстер-клас до Дня вишиванки. У музеї Гетьманства вже розпочалася виставка вишитих робіт Світлани Ліпінської "О, Господь, уквітчай Перемогою нашу неньку, Тобою даровану!", яка триватиме до 31 травня.
Фото: "Громадське радіо"
У четвер, 18 травня, у міському сквері "Юність" відбудеться загальноміський захід "Вишиванка єднає українців". Усі охочі матимуть змогу відвідати різноманітні локації, які діятимуть із 12:00 до 18:00. Зокрема, у межах свята організували виставку українських вишитих костюмів виробництва черкаських майстрів, аматорів народного мистецтва та репліки автентичного одягу, які представлені в Черкаському обласному краєзнавчому музеї.
На галявинах скверу презентовані ростові ляльки-мотанки від авторки Наталії Загребельної. Також діють творчі локації: фотозони, майстер-клас малюнку на мольбертах та hand-made від черкаських майстрів. Для гостей заходу також звучатиме музика бандури у виконанні викладачів мистецьких шкіл міста.
Ротонда Міського саду Одеси стане місцем святкової програми під назвою "Місто щасливих родин". Свято, яке проведуть 18 травня, присвячене Дню матері, Міжнародному дню сім'ї та Дню вишиванки. О 14:30 розпочнеться концерт камерного оркестру Black Sea Orchestra під керівництвом Олесі Пістової. Починаючи з 16:30, на учасників свята чекатиме концертна програма від одеських артистів у межах акції "З піснею до Перемоги".
У програмі:
Фото: "Гуру"
У місті Лева святкові заходи заплановані 17, 18 та 21 травня. Зокрема, у четвер, о 13:00 відбудеться зустріч із майстринею-вишивальницею "Код української вишиванки" у Філії львівської муніципальної бібліотеки в селі Підбірці. О 14:00 у філії №4 Львівської бібліотеки запланована етновикладка "Модний бренд з віковою традицією", фотоконкурс та флешмоб.
У Львівській школі мистецтв № 5 о 16:00 проведуть майстер-клас "Виший листівку для воїна". О 16:30 стартує презентація мистецького альбому "Вишивка Жидачівщини: за зразками одягу з колекції Львівського Скансену". Під час заходу відбудеться розмова з авторкою проєкту Іриною Вачковою на тему: "Як працювати з автентикою". Заходи проведуть у музеї народної архітектури та побуту.
Фото: ЛОВА
Упродовж дня в Чернівецькому обласному музеї триватиме виставково-мистецький проєкт "Буковинська жіноча святкова сорочка". Окрім цього, в Музеї Вишиванки за адресою вул. Поповича, 2 запланована низка інших заходів:
У Меморіальному музеї Володимира Івасюка із 16:00 до 17:00 запланована творча зустріч "Вишиванка — вбрання української культурної еліти". О 19:00 в Буковинському центрі культури й мистецтва відбудеться показ документального фільму "Спадок нації" за участі творчої групи.
Нагадаємо, відзначати День вишиванки розпочали не так давно — у 2006 році. За ці роки свято набуло популярності не лише в Україні, а й за кордоном. У цей день люди у всьому світі одягають свій вишиваний одяг, фотографуються та популяризують українську культуру. TrueUA зібрав маловідомі, але цікаві факти про українську вишиту сорочку, яку залюбки носять у всьому світі.
Також 18 травня в Україні відзначають початок депортації кримськотатарського народу радянською владою.