Німецький канцлер Олаф Шольц відмовляється погоджувати новий великий пакет військової допомоги для України. Він переконаний, що наразі немає критичної необхідності для передачі його Києву.
Про це повідомляє видання Der Spiegel з посиланням на власні джерела.
За інформацією видання, в уряді Німеччини вже кілька тижнів точаться суперечки щодо додаткової військової допомоги для Києва. Як зазначають ЗМІ, очільниця міністерства закордонних справ Анналена Бербок та міністр оборонного відомства Боріс Пісторіус запропонували виділити для озброєння українських Сил оборони близько трьох мільярдів євро.
Вміст пакету допомоги був погоджений з українською стороною. На думку посадовців, це було б важливим сигналом для Києва, що допомога Німеччини не буде зменшуватися. Бербок і Пісторіус, серед іншого, вказують на складну ситуацію на Сході України, де росіянам вдається просуватися, а також невизначеність з подальшою допомогою США через повернення обраного американського президента Дональда Трампа до Білого дому.
Der Spiegel наголошує, що від січня робота над підготовкою пакету призупинилась. З адміністрації чинного німецького канцлера надійшли повідомлення, що він проти таких суттєвих витрат. За інформацією джерел, Олаф Шольц не бачить критичної необхідності у цьому пакеті, а переданої раніше допомоги має вистачити на найближчий час.
Видання нагадує, що попередній бюджет Німеччини на 2025 рік передбачає чотири мільярди євро на військову допомогу Україні, а також розраховують, що Київ зможе використовувати кредит в сумі у 50 мільярдів доларів від "Великої сімки", який фінансують з використанням доходів від російських заморожених активів.
Нагадаємо, німецький Канцлер Олаф Шольц відкинув звинувачення опозиціонера з партії ХДС Родеріха Кізеветтера, який анонсував можливий візит очільника уряду до Москви. Прем'єр-міністр готує судовий позов через наклеп представника опозиційної партії.
Раніше повідомлялось, що у Німеччині більша частина населення, а саме 56%, підтримує розгортання миротворців в Україні після припинення вогню. Водночас лише 19% німців висловились категорично проти.