Державний морський оператор України закупив ІТ-продукцію виробництва РФ

14 КВІТНЯ 2018 12:00

На Миколаївщині співробітники Служби безпеки України у рамках комплексу заходів із захисту об’єктів критичної інфраструктури припинили використання російського програмного забезпечення на одному із державних підприємств, інформує TrueUA.

На сайті СБУ зазначається, що державний морський оператор, який має стратегічне значення для економіки та безпеки України у сфері водного транспорту, закупив небезпечну ІТ-продукцію виробництва РФ. Згідно з умовами договору російський виробник отримав можливість доступу через віддалене адміністрування до інформації та даних, використання яких могло порушити стале функціонування важливого інфраструктурного об’єкту. Наразі всі загрози безпечному судноплавству локалізовано.

СБ України поінформувало керівництво держпідприємства про виявлені загрози. Наразі використання програми виробництва РФ припинено, заблоковано канали її зв’язку із зовнішніми телекомунікаційними мережами, вживаються заходи для заміни російського ІТ-продукта на альтернативні програмні комплекси.

Події, 14.04.2018 12:00