1 223 день війни
Особовий склад
1 020 010
Танки
10 980
Артилерія
29 718
Літаки
420
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 190
Крилаті ракети
3 436
Гелікоптери
340
БпЛА
42 796
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Десятки дельфінів загинули через затоплення російських танкерів у Керченській протоці (фото)
Фото: Telegram-канал Развожаєва

Десятки дельфінів загинули через затоплення російських танкерів у Керченській протоці (фото)

Станом на 5 січня в Керченській протоці загинули понад 30 дельфінів. Катастрофу спричинив розлив мазуту, який стався після затоплення російських танкерів.

Про це повідомляє Delfacenter.

Там зазначили, що з моменту надзвичайної ситуації фахівці зафіксували 61 загибле китоподібне, з них — 32 особи, що загинули після 15 грудня, загибель яких найімовірніше пов'язана з розливом мазуту. Інші загинули до надзвичайної ситуації — дуже старі тіла.

"Практично щодня ми отримуємо інформацію про нових загиблих дельфінів, ведемо облік та регулярно передаємо дані до державних органів. Для цього періоду часу (поза сезоном викидів) така кількість загиблих — це нетипово велика цифра", — йдеться у зведенні Delfacenter. 

Станом на 5 січня в Керченській протоці загинули понад 30 дельфінів. Катастрофу спричинив розлив мазуту, який стався після затоплення російських танкерів

Як зазначають експерти, судячи зі стану тіл, — швидше за все, основна частина цих китоподібних загинула в перші 10 днів після катастрофи. І зараз їх продовжує виносити море. Постраждали в основному азовки, які завжди були найбільш уразливими китоподібними.

"Поки що викидів живих дельфінів не було, але ми можемо очікувати збільшення кількості постраждалих китоподібних у набагато більшій, ніж зазвичай, кількості найближчих місяців. Наразі наше основне завдання максимально підготуватися до цього моменту та організувати стаціонар для надання тривалої допомоги постраждалим", — додали експерти з Delfacenter.

Нагадаємо, раніше Міжнародна екологічна організація Greenpeace повідомляла, що аварія двох російських танкерів із нафтопродуктами в Керченській протоці впливатиме на екологію регіону ще протягом багатьох років. В організації також зауважили, що цей регіон вже страждав від суворих погодних умов, що призвели до витоку 1,2 тисячі тонн мазуту з одного російського танкера у 2007 році біля півострова Тузла. Це призвело до серйозної шкоди, яка спостерігалася навіть за рік після аварії.

Раніше повідомлялось, що режим надзвичайної ситуації регіонального характеру введено 28 грудня в тимчасово окупованому Криму. Це сталось через розлив мазуту в Чорному морі.

Також у суботу, 4 січня, в окупованому Севастополі був оголошений режим надзвичайної ситуації регіонального значення. Це сталось внаслідок аварії двох танкерів 15 грудня в Керченській протоці, через що було забруднено, зокрема, узбережжя Кримського півострова.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама