Нещодавно на Одещині на узбережжя Національного природного парку "Тузлівські лимани" мертвого дитинча дельфіна — білобочку. А неподалік, у Грибівці, дельфіна афаліну.
Про на своїй сторінці у Facebook повідомив доктор біологічних наук і начальник науково-дослідного відділу національного парку Іван Русєв.
Він зазначив, що внаслідок використання гідролокаторів або сонарів на російських кораблях створюються потужні хвилі, які негативно впливають на здоров`я тварин. Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їхні органи навігації й ехолокації, вони отримують акустичну травму.
"Від ворога гинуть не тільки люди, а ще продовжують гинути найрозумніші істоти Чорного моря — дельфіни. Викидало море дельфінів і на береги Чорного моря у Болгарії та на Азовських берегах. Під час ураження органів навігації та слуху дельфіни не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично "сліпими". "Сліпі" дельфіни перебувають у стресі та паніці, не можуть орієнтуватися в просторі. В результаті вони потрапляють на усілякі перешкоди, зокрема, міни, розбиваються об скелі", — розповів Русєв.
Також такі дельфіни не можуть вполювати рибу та швидко виснажуються. Тварини втрачають імунітет і розпочинають хворіти.
Нагадаємо, минулого року теж з’являлася інформація, що у водах Чорного моря продовжують знаходити загиблих дельфінів. Вони дуже потерпають від розливів палива і мастила сонарів, тобто засобів звукового виявлення підводних об'єктів, які використовують росіяни під час бойових дій.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими