Дослідники виявили біля берегів Австралії «місто» восьминогів яке назвали Октлантидою

19 ВЕРЕСНЯ 2017 16:06

Вчені виявили біля узбережжя Австралії ціле підводне «місто», населене восьминогами, повідомляє TrueUA з посиланням на Marine and Freshwater Behavior and Physiology  

Як зазначають дослідники, це свідчить про те, що восьминоги виду Octopus tetricus аж ніяк не такі одинаки, як вважалося раніше. Розміри міста, яке вчені назвали Октлантидою, становлять 18 на чотири метри, воно знаходиться на глибині 10-15 метрів в затоці Джервіс біля узбережжя Східної Австралії. У 23 лігвах, побудованих з піску, черепашок та сміття на кшталт пивних пляшок і риболовецьких приманок, живе близько 15 восьминогів. Octopus tetricus зустрічаються один з одним, живуть разом, спілкуються, переслідують восьминогів, які їм не подобаються, виселяють один одного з лігва і взагалі не дуже відповідають образу похмурих одинаків.  

Ще одне подібне «місто», Октополіс, було знайдено у 2009 році в кількох сотнях метрів від Октлантиди.  

Зазвичай восьминоги збираються разом тільки заради спарювання, а потім знову ведуть дуже замкнутий спосіб життя, тому такі знахідки спантеличили учених.   

В обох «містах» достатньо їжі, але вони також приваблюють і хижаків, що робить Октополіс і Октлантиду жорстокими і небезпечними для життя місцями.

 

Світ, 19.09.2017 16:06