1 129 день війни
Особовий склад
910 750
Танки
10 455
Артилерія
25 387
Літаки
370
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 119
Крилаті ракети
3 121
Гелікоптери
335
БпЛА
31 070
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,57
41,33
45,35
45,1
Дослідження OpenAI показало, що спілкування з ChatGPT підвищує рівень самотності: але є нюанс
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Дослідження OpenAI показало, що спілкування з ChatGPT підвищує рівень самотності: але є нюанс

У ході дослідження було встановлено, що існує зв’язок між збільшенням використання чат-бота ChatGPT і посиленням почуття самотності користувачів. Втім, ці дослідження щодо впливу штучного інтелекту на людину ще не були рецензовані науковцями. 

Як повідомляє YahooNews, компанія OpenAI, яка займається розробкою штучного інтелекту, опублікувала результати дослідження з двох частин, проведеного спільно з MIT Media Lab.

Встановлено, що існує зв’язок між збільшенням використання чат-бота ChatGPT і посиленням почуття самотності користувачів. Так, кожна організація провела незалежне дослідження, а потім узагальнила результати для консолідованого висновку. Дослідження OpenAI вивчало протягом місяця "понад 40 мільйонів взаємодій ChatGPT", які не включали людську участь для збереження конфіденційності користувачів. Тим часом MIT спостерігав приблизно 1000 учасників, які використовували ChatGPT впродовж 28 днів. Втім, наразі дослідження ще не пройшли рецензування.

Автори дослідження зазначають, що наразі незрозуміло, чи є використання чат-ботів причиною самотності, чи самотні люди частіше шукають спілкування зі штучним інтелектом. В OpenAI сподіваються, що отримані дані допоможуть глибше вивчити вплив штучного інтелекту на людину.

Видання зазначає, що запуск ChatGPT наприкінці 2022 року сприяв ажіотажу навколо генеративного ШІ. Відтоді люди користуються чат-ботами для всього. Йдеться про програмування та навіть розмови. У міру того, як розробники створюють дедалі складніші моделі з голосовими функціями, що дають змогу краще імітувати людське спілкування, зростає ймовірність формування парасоціальних стосунків користувачів із чат-ботами.

Останнім часом вкотре почали лунати побоювання щодо потенційної емоційної шкоди цієї технології, особливо серед молоді та людей із проблемами психічного здоров'я. Своєю чергою, OpenAI розглядає нові дослідження як спосіб краще зрозуміти, як люди взаємодіють з її популярним чат-ботом і як він на них впливає.

Нагадаємо, раніше штучний інтелект лише за два дні зміг розв'язати наукову проблему стійкості деяких супербактерій до антибіотиків. Через це щорічно гинуть мільйони людей.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама