1 248 день війни
Особовий склад
1 047 250
Танки
11 049
Артилерія
30 777
Літаки
421
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 201
Крилаті ракети
3 535
Гелікоптери
340
БпЛА
47 834
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,5
41,3
46,45
46,5
Дрони-перехоплювачі для України: у Міноборони зробили важливу заяву
Фото ілюстративне. Джерело: "Мілітарний"

Дрони-перехоплювачі для України: у Міноборони зробили важливу заяву

Наразі Україна вже уклала чотири контракти на понад три мільярди гривень на постачання дронів-перехоплювачів. Вони здатні протидіяти російським безпілотникам типу "Шахед".

Про це на своєму Telegram-каналі повідомив міністр оборони Денис Шмигаль. За його словами, наша держава буде й надалі масштабувати ці технології.

Він додав, що разом із віце-премʼєр-міністром Михайлом Федоровим провів зустріч з Brave1, командою Мінцифри, виробниками дронів та найбільшими волонтерськими фондами України. Посадовці зосередилися на забезпеченні безпілотниками українських воїнів на передовій.

"Велику увагу приділили дронам-перехоплювачам, які здатні протидіяти російським "шахедам". Президент поставив завдання розвивати цей напрям. І маємо вже чотири держконтракти з виробниками. Цього тижня також говорили з великими державними банками про кредитування виробників під держгарантії", — наголосив Шмигаль.

Також очільник Міноборони зауважив, що міністерство веде перемовини з партнерами про залучення фінансування на закупівлю таких перехоплювачів. Досягнуто перших домовленостей.

Дрони-перехоплювачі вже нищать російські "шахеди"

Президент Володимир Зеленський повідомляв, що під час російської масованої атаки 4 липня в українському небі ефективно відпрацювали дрони-перехоплювачі. За допомогою цього озброєння вдалось знешкодити десятки ворожих "шахедів".

"Десятки "шахедів" були збиті саме перехоплювачами. Максимально це масштабуємо. Більше виробництва таких дронів-перехоплювачів. Більше навчання та підготовки наших операторів дронів. Чітке завдання", — зазначав український лідер.

Своєю чергою, російські загарбники змінюють тактику масованих і тривалих обстрілів України. Це ускладнює роботу рятувальникам, які ліквідовують наслідки цих атак. Речниця ДСНС Світлана Водолага раніше заявляла, що це довготривалі атаки — спочатку дронами, потім ракетами, потім знову дронами.

Нагадаємо, 21 липня голова Агенції оборонних закупівель Арсен Жумаділов заявляв, що наразі придбання дронів-перехоплювачів законтрактовані у трьох компаніях, що займаються їх виробництвом. За його словами, серед них є й українська.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама