Підтримати проект
Дуже скоротилися: Зеленський озвучив щоденні втрати ВСУ
Війна, 22.07.2022 23:30

Після того, як Збройні сили України отримали реактивні системи залпового вогню HIMARS і 155-мм гаубиці, кількість українських бійців, які щодня гинуть від вогню, скоротилася до 30, хоча ще в травні цей показник міг досягати 200.

Про це в інтерв'ю Wall Street Journal повідомив президент України Володимир Зеленський, пише TrueUA.

"На піку бойових дій у травні та червні Україна втрачала від 100 до 200 військовослужбовців на день; тепер це число скоротилося до 30 загиблих на день і близько 250 поранених", – йдеться в інтерв'ю журналістів із президентом.

Зеленський заявив, що ці дані є точними, оскільки він постійно отримує відомості про втрати від українських військових. Водночас президент відмовився розкрити загальні втрати ЗСУ у повномасштабній війні, він зазначив, що вони у кілька разів нижчі, ніж у військ РФ.

Також Зеленський відмовився говорити, де і коли ЗСУ планують розпочати контрнаступ, тоді як військові аналітики висловили думку, що цього літа Україна віддасть пріоритет деокупації Херсона, стверджують журналісти.

Щодо інтенсивності боїв, то, за словами глави держави, лінія фронту на Донбасі стабілізувалася, що дозволить ЗСУ просунутися на інших напрямках. Раніше, як стверджує Зеленський, війська РФ могли випускати по 12 тисяч артилерійських снарядів на день, тоді як українські війська могли протиставити лише 1000-2000 снарядів. Тепер ЗСУ здатні завдавати ударів близько 6 тисячами снарядів щодня, зазначив президент.

Війна, 22.07.2022 23:30