В Україні за перші три місяці 2025 року було зареєстровано 472 випадки захворювання на кір. Це у 20,5 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше випадків зафіксовано в Закарпатській, Чернівецькій та Одеській областях.
Про це повідомила прес-служба Центру громадського здоров'я МОЗ.
"Наразі епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір в Україні викликає занепокоєння. Зростання розпочалося ще минулого року: тоді кількість випадків зросла у 6,6 раза — з 65 у 2023 році до 433 у 2024-му", — йдеться у повідомленні.
Найбільше випадків хворих на кір зафіксовано на Закарпатті, Одещині та Чернівецькій області. До того ж в останніх двох було по одному летальному випадку — це діти віком дев'яти місяців та 19 років відповідно. Двоє хворих мали важкі супутні захворювання.
Кір — одне з найзаразніших інфекційних захворювань: дев'ять із 10 невакцинованих людей ризикують захворіти після контакту із хворим. Найбільш вразливі до інфекції діти, які не мають щеплень. Період від інфікування до появи симптомів становить 10–12 днів.
"Рішення перехворіти на кір, щоб отримати імунітет, — надто ризиковане й смертельно небезпечне", — наголосили в Центрі громадського здоров'я МОЗ.
Серед ускладнень кору:
Специфічного лікування від кору не існує. Щоб уберегтися від кору, держава забезпечує всіх дітей комплексною вакциною, яка захищає одночасно від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист.
Нагадаємо, спалах гепатиту А, який зафіксували в Києві, набирає обертів та швидко розповсюджується. Станом на 12 травня 36 хворих перебували на лікуванні в медичних закладах столиці.