1 174 день війни
Особовий склад
967 060
Танки
10 800
Артилерія
27 718
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 678
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
У Києві суттєво збільшилася кількість хворих на гепатит А: скільки людей у лікарнях
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

У Києві суттєво збільшилася кількість хворих на гепатит А: скільки людей у лікарнях

Спалах гепатиту А, який зафіксували в Києві, набирає обертів та швидко розповсюджується. Уже 36 хворих перебувають на лікуванні в медичних закладах столиці.

Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, у Києві спостерігається зростання рівня захворюваності на гепатит А, як серед дорослих, так і серед дітей. 

"Наразі в лікарнях міста перебуває 36 хворих — 20 дорослих і 16 дітей. Для порівняння, на початок березня було шість госпіталізованих. Можливо, кількість 36 у масштабах Києва не для всіх є вражаючою. Утім фахівці наголошують, що тенденція до зростання очевидна та насторожує", — поінформувала вона.

Чим небезпечний гепатит А

Гепатит А (хвороба Боткіна) вражає печінку. Вірус гепатиту А передається через недотримання особистої гігієни, в побуті (наприклад, коли хтось із родини хворий), вживання забруднених продуктів, сирої води тощо.

Вірус гепатиту А досить довго зберігається в зовнішньому середовищі. Наприклад, у воді — до кількох місяців, а при кімнатній температурі — протягом тижня. Гине вірус лише через п'ять хвилин кип’ятіння.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів. Серед основних симптомів: 

  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту;
  • діарея;
  • блювота;
  • потемніння сечі;
  • жовтяниця;
  • важкість у правому підребер’ї;
  • слабкість і втомлюваність. 

До того ж не всі випадки гепатиту А супроводжуються жовтяницею — симптомом, який звикли вважати найтиповішим. Тому необхідно зважати на будь-яке погіршення самопочуття та звертатися по консультацію до лікаря.

Гепатит А: профілактика

Дуже важливо, що значно мінімізувати ризики зараження може кожна людина. Ефективним безпековим заходом є:

  • миття рук із милом (особливо перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування вбиральні);
  • вживання кип’яченої або пляшкової води;
  • ретельне миття овочів, фруктів теплою проточною водою.

"Ці нескладні дії з високою ймовірністю убезпечать вас і ваші родини від гепатиту А. Тож дотримуйтеся таких правил та нагадайте їх дітям. І обов’язково при будь-яких симптомах хвороби залишайтеся вдома! Максимально обмежте контакти з близькими і якнайшвидше зв’яжіться зі своїм лікарем!" — закликала Гінзбург.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року у Волинській області зафіксували спалах вірусного гепатиту А. Захворювання виявили у 22 осіб, які пов'язані родинними та сусідськими взаєминами.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама