1 174 день війни
Особовий склад
967 060
Танки
10 800
Артилерія
27 718
Літаки
372
Кораблі/катери
28
Засоби ППО
1 162
Крилаті ракети
3 197
Гелікоптери
335
БпЛА
35 678
Курс НБУ
Міжбанк
$
41,37
41,6
44,61
45
Спалах гепатиту А в Києві: лікарі фіксують збільшення кількості інфікованих
Фото ілюстративне. Джерело: Pixabay

Спалах гепатиту А в Києві: лікарі фіксують збільшення кількості інфікованих

Спалах гепатиту А, який зафіксували в Києві, вже торкнувся 33 людей, серед яких більшість — діти. Хворі перебувають на лікуванні в медичних закладах столиці.

Про це повідомив "РБК-Україна" з посиланням на Центр громадського здоров'я.

"Станом на сьогодні зафіксовано інфекційну хворобу в 33 осіб, з них 19 дітей. Госпіталізовано 25 осіб, із них 15 дітей", — заявили медики.

Фахівці зазначили, що на момент початку спалаху гепатиту А в одному з районів Києва повідомляли про 15 інфікованих.

Завдяки оперативним діям фахівців Київського міського центру контролю та профілактики хвороб під час епідеміологічного розслідування встановили коло контактних осіб, яких виявилося понад 200. При їхньому обстеженні виявлено інфікованими ще 18 людей.

Спеціалісти відібрали проби води для бактеріального, хімічного та вірусологічного дослідження на вірус гепатиту А в трьох навчальних закладах, бутельованої води в укриттях та у двох бюветних комплексах району — всі досліджені зразки в межах норми. Учні навчальних закладів, у яких зафіксовано хворобу, тимчасово переведені на дистанційну форму навчання.

"Епідеміологічне розслідування триває, встановлюються фактори, що сприяли поширенню інфекції та можливе джерело інфекції. Для цього залучаються всі відповідальні відомства за напрямами діяльності", — зауважили в Центрі громадського здоров'я.

Чим небезпечний гепатит А

Гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води. Ризик інфікування вірусом пов’язаний з якістю води, а також з дотриманням правил особистої гігієни.

Вірус гине через п’ять хвилин кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від трьох до десяти місяців, у випорожненнях — до 30 діб.

Майже всі інфіковані повністю одужують після інфікування, однак існує ризик смерті внаслідок блискавичної форми перебігу хвороби. Після перенесеного захворювання на гепатит А формується довічний імунітет.

Найефективніший спосіб захисту від гепатиту А — профілактика. Щоби її дотримуватися, необхідно знати шляхи передачі вірусу.

Шляхи інфікування:

  • вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити фекалії інфікованих людей;
  • недотримання особистої гігієни;
  • у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї;
  • деякі види сексуальних стосунків.

Інкубаційний період вірусу гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів. Симптоми можуть бути як легкими, так і важкими.

Найбільш розповсюджені симптоми гепатиту А:

  • виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту;
  • діарея;
  • блювота;
  • неприємні відчуття в животі;
  • важкість у правому підребер’ї;
  • потемніння сечі (до коричневого кольору);
  • жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.

Проте не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми. Тому під час контактів із хворою на гепатит А людино, обов’язково необхідно повідомити про свій стан сімейному лікарю та пройти обстеження.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року у Волинській області зафіксували спалах вірусного гепатиту А. Захворювання виявили у 22 осіб, які пов'язані родинними та сусідськими взаєминами.

Ми у соцмережах
TrueUA - Telegram TrueUA - Facebook TrueUA - X
Завантажити ще
Реклама