Наслідки повені в Польщі. Джерело: соцмережі

Фахівці попередили про загрозу для Одещини через масштабні повені у Європі

Якість води в Одесі та області може зіпсуватися через забруднення Дунаю та Дністра на тлі масштабних повеней у Європі. Фахівці попереджають про погіршення ситуації.

Про це на сторінці в Facebook повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

У Центрі наголосили, що у зв’язку зі складними погодними умовами, які накрили сусідні країни (Молдову, Румунію, Польщу та Чехію), існує загроза забруднення поверхневих водойм, зокрема річок Дністер та Дунай, а також озера Ялпуг, які є джерелами питного водопостачання частини населення Одеської області.

Для запобігання виникнення інфекційних захворювань та надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я Державною установою Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб посилено ряд заходів, а саме:

  • моніторинг за якістю питного водопостачання, яке здійснюється з поверхневих водойм Одещини;
  • постійний контроль за станом здоров’я населення області;
  • санітарно-освітня робота серед населення про важливість дотримання гігієни та профілактики інфекційних захворювань.

"При ускладнені епідемічної ситуації буде проінформовано додатково. Ситуація знаходиться під постійним контролем. Бережіть своє здоров’я, дотримуйтесь рекомендацій фахівців і пийте тільки якісну питну воду", — йдеться у повідомленні Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Через повені в Європі може зіпсуватися якість води в Одесі та області через забруднення Дунаю та Дністра

Інфографіка: Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб

Повені у Європі

Найгіршою ситуація є у Польщі, особливо на південному заході країни. З 16 вересня прем'єр-міністр Дональд Туск оголосив стан стихійного лиха щонайменше на 30 днів у частині Нижньосілезького, Опольського та Сілезького воєводств. Цей режим передбачає обмеження прав і свобод людей: заборону перебування у визначених місцях і примусову евакуацію. Зокрема, 16 вересня з міста Пачкув, поблизу якого через сильні опади прорвало греблю, було розпочато термінову евакуацію. 17 вересня влада Польщі розширила зону стихійного лиха на такі міста, як Любін, Дзержонюв, Свідниця, Ополе, Крапковиці, Бжег і Кендзежин-Козьле. 

Одним із найбільш вразливих міст на півдні Польщі є Вроцлав. Через інтенсивні зливи рівень води у річці стрімко зростає, тож існує чимала загроза підтоплення міста. 17 вересня там почнуть будувати укріплення.

Крім Польщі, постраждали й інші країни. Так, у Румунії повінь зруйнувала тисячі будинків і забрала життя щонайменше чотирьох людей. У Чехії через повені оголосили найвищий рівень загрози. Небезпека підтоплень загрожує кільком регіонам, зокрема Єсеніцькому та Опавському. 

В Австрії зафіксовані снігопади та сходження лавин. Після рекордної спеки у серпні зараз у деяких регіонах випадає до 20 сантиметрів опадів на день. У Тіролі зійшла лавина, коли в горах перебувала група з 30 туристів. Рятувальники готуються до можливих евакуацій у кількох муніципалітетах, а влада попереджала про складні погодні умови найближчими днями на території Нижньої Австрії.

У Словаччині та Угорщині очікують підвищення рівня річки Дунай через негоду. Пік повені може досягти восьми метрів.

Станом на 17 вересня число загиблих у результаті негоди в Європі досягло 16 осіб і продовжує зростати. Через масштабні повені у Польщі та Чехії оператори обох країн тимчасово скасували низку рейсів до України.

Нагадаємо, що Київ виступив з ініціативою допомогти у ліквідації наслідків повені у сусідніх країнах. Зокрема, український уряд надіслав Польщі й Чехії повідомлення про готовність відправити рятувальників, оснащених спеціальним обладнанням, для боротьби з повенями.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Суспільство, 18.09.2024 15:49