Підтримати проект
Фейсбук проти медіа: що відомо стосовно нового закону про ЗМІ в Австралії
Технології, 19.02.2021 10:06

Австралійські користувачі Фейсбуку тепер не зможуть читати та ділитися новинами на сторінках мережі. Фейсбук заблокував навіть свою власну сторінку на просторах австралійського сегменту користування.

Новий закон про ЗМІ в Австралії зобов’язує цифрові платформи та соціальні мережі платити медіа за вміст контенту. Це торкнулося не лише власне австралійських новинних порталів, але й глобальних інформаційних агенцій, контент яких також було видалено.

За попереднім повідомленням Euronews, уже в четвер 18.02 користувачі фейсбуку почали скаржитися на недоступність публікацій, а на деяких сторінках зустрічався напис, що інформації ще немає (коли попередньо вона вже була опублікована). Була заблокована й можливість ділитися публікаціями та новинами у соціальній мережі.

Обмеження поширилися навіть на деякі державні служби. Представник департаменту охорони здоров’я штату Квінсленд заявив, що їхня сторінка у Facebook не працює, але згодом була відновлена. 

У свою чергу, представництво Фейсбуку повідомляє, що «даний закон Австралії принципово неправильно розуміє відносини між нашою платформою та медіа, які використовують її для обміну новинним контентом».  Твердження представництва соціальної мережі Фейсбук на цей рахунок досить принципове: «Це поставило нас перед суворим вибором: спробувати дотримуватися закону, який ігнорує реалії цих відносин, або заборонити розміщення медіа-контенту серед австралійського користування. На жаль,  ми вимушені обирати останню опцію», - сказав Вільям Істон, керуючий директор Фейсбуку в Австралії та Новій Зеландії. 

На думку законотворців, даний закон покликаний врегулювати «дисбаланс влади» між цифровими платформами та медіа організаціями, забезпечуючи стандарти та дозволяючи медіа організаціям брати плату за надання свого контенту. Влада Австралії на компроміс із представництвом Фейсбуку поки що не готова.

Автор: Влада Май

Технології, 19.02.2021 10:06