Фото: Pixabay

Фізики зробили крок до розробки квантової батареї

Тайванські вчені з Національного університету Ченг Кунг досягли прогресу в розробці квантової батареї, експериментально продемонструвавши здатність квантових технологій зберігати та швидко передавати енергію.

Як повідомляє ScienceAlert, замість справжньої батареї команда фізиків використала захоплений іон у суперпозиційному стані, відомий як кубіт, який може генерувати енергію, коли він проходить через відбивальний простір. Він обмежує хвилі, що проходять через нього.

Фізики виявили, що суперпозиція іонів справді може забезпечити ефективну зарядку. Поділ хвилі іона на два промені викликає ефект інтерференції, який теоретично може забезпечити "ідеальну зарядку". І хоча в лабораторних умовах вдалося створити модель роботи квантової батареї, для її практичної реалізації методів поки що не придумали. 

"Попри те, що кубіт може симулювати фундаментальну фізику, потрібні нові методи, щоб перетворити цей протокол на щось більш практичне та схоже на акумулятор, а це означає, що мине деякий час, перш ніж ви зможете заряджати свій електричний мопед миттєво" — йдеться у повідомленні

Цей експеримент показує, що в законах фізики немає нічого, що говорить про те, що ми не можемо використовувати квантові технології для швидкої зарядки акумуляторів.

"Оскільки світ відмовляється від викопного палива та шукає все більше способів накопичення електроенергії, виробленої за допомогою відновлюваних ресурсів, міцні батареї, які можуть швидко поглинати та утримувати значні обсяги енергії, ставатимуть все більш важливими", — зазначають у виданні.

Нагадаємо, у травні вчені-фізики заявили, що переконані, що у Всесвіті існує ще багато елементарних частинок, які приховані від людства. Вчені планують виявити ці приховані елементи за допомогою пучка протонів, металевого блоку і надзвичайно чутливих давачів.

Підписуйтеся на нас в Telegram телеграм, щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими

Технології і наука, 21.05.2024 04:30