Домашні кішки зазвичай доживають до 18 років. Водночас середня тривалість життя представників породи "сфінкс" складає всього 6,8 року. Це найнижчий показник серед кішок будь-якої домашньої породи.
Про це повідомив CNN з посиланням на дослідження, яке провели вчені з Королівського ветеринарного коледжу у Великій Британії та Національного університету Чунг Сін у Тайвані.
Науковці вивчили клінічні дані 7 936 кішок, які зареєстровані у ветеринарів Великої Британії та померли у період з 1 січня 2019 року по 31 березня 2021 року.
На основі цих даних вчені розробили "таблиці смертності" для різних порід кішок, які "прогнозують тривалість життя та ймовірність смерті в різних вікових групах у будь-якій конкретній популяції". З'ясувалося, що середня тривалість життя кішок у Великій Британії — 11,7 року, а самки можуть прожити на 1,33 року довше, ніж самці. Також виявлено, що чистокровні кішки часто живуть менше, як і ті, у яких занадто маленька або занадто велика вага.
На думку фахівців, коротка тривалість життя кішок-сфінксів пов'язана з декількома захворюваннями, до яких схильна ця порода, виведена в Канаді 1966 року.
Відсутність шерсті, обумовлена рецесивним геном, означає, що сфінкси краще підходять людям, у яких бувають алергічні реакції на котячу шерсть. Однак гіпоалергенними їх не назвеш: гостру реакцію імунітету можуть спричинити й котячі клітини шкіри.
Вчені наголосили, що розуміння того, скільки років залишилося жити кішці, може допомогти власникам і ветеринарам в ухваленні складних рішень щодо найкращого варіанту лікування.
Нагадаємо, The Guardian із посиланням на дослідження науковців пояснили, що чоловіки, які мають регулярний і повноцінний сон, можуть збільшити тривалість життя на п'ять років, а жінки — на два. До того ж усі вони мають кращі показники здоров'я, ніж ті, хто регулярно недосипає.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими