Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що звільненим з посад керівникам військкоматів, які не отримають підозр про скоєний злочин, запропонують піти на фронт. Таким чином вони зможуть зберегти військові звання.
Про це Подоляк повідомив в ефірі телемарафону.
"Безумовно, ті, що отримають підозри, вони підуть далі — відповідати юридично. І це дуже важливо, щоби вони отримали певні терміни, тюремні, щоб це не була фікція... Тому що це буде означати, що правоохоронної системи не існує", — зауважив Подоляк.
Водночас радник голови ОП зауважив, що у команди президента є розуміння, що зміна ланки керівників ТЦК на рівні областей — дуже складний процес. Проте, якби найвище військово-політичне командування не ухвалило рішення про звільнення обласних військкомів, лояльність суспільства до процесу мобілізації була б нульовою.
"Репутаційно сьогодні ТЦК у принципі вбивали концепцію мобілізації як такої. Це перше. А друге: коли ми говоримо про корупцію, то вважаємо, що це десь там, на Марсі. Певні чиновники певного рівня беруть хабарі, великі і так далі, але ж це не так. Корупція починається з толерантності у суспільстві", — стверджує Подоляк.
Голова НАЗК повідомив, що наразі відомство розпочало 135 моніторингів способу життя з загальної кількості керівного складу військкоматів, тобто з 1 795 осіб. Попри це, він наголосив, що це не означає те, що в кожному з цих спостережень варто очікувати порушення.
"Не всі військкоми їздять на "Мерседесах". Більшість працівників військкоматів мають звичайне житло, "Ланос" і не мають вілл в Іспанії чи будь-де", — додав Новіков.
Посадовець зазначав, що, як правило, моніторинг способу життя підтверджує те, що більшість працівників є доброчесними. Водночас НАЗК продовжує моніторити способи життя військкомів, щоб виявити ймовірних порушників.
Нагадаємо, у п'ятницю, 11 серпня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони України. Під час нього заслухали інформацію про результати перевірки Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Глава держави заявив, що буде звільнено усіх керівників обласних ТЦК.
Рада нацбезпеки рекомендувала призначити на посади керівників обласних ТЦК офіцерів, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, але після проходження ними перевірки СБУ. Офіс генерального прокурора спільно з НАЗК та ДБР має вжити додаткових заходів із протидії вчиненню корупційних правопорушень посадовцями.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими