Де декларації держав "Великої сімки" щодо підтримки гарантій безпеки для України приєдналась Словенія. Президент Володимир Зеленський подякував керівництву цієї країни.
Відповідне повідомлення з'явилось у Twitter глави держави.
"Вдячний уряду Словенії та особисто прем’єр-міністру Роберту Голобу за приєднання до декларації G7 щодо безпекових гарантій для України", — написав президент.
За словами Зеленського, Україна та Словенія мають спільні цінності свободи та демократії, а також прагнення до миру та справедливості для всієї євроатлантичної спільноти.
Країни "Великої сімки" 12 липня узгодили спільну декларацію, у якій вказані параметри гарантій безпеки для України. До угоди зможуть доєднатися всі охочі. Президент США Джо Байден заявив, що у декларації прописано підтримку України на близьку та далеку перспективи. Того ж дня до декларації приєдналися Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Згодом також Іспанія, Чехія, Нідерланди, Бельгія та Португалія.
На дебатах Генеральної Асамблеї ООН 18 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ хоче, аби всі країни ООН розглянули можливість приєднання до декларації Групи семи про гарантії безпеки для України.
25 липня Румунія вирішила приєднатися до декларації країн G7 на підтримку України, представленої на полях саміту НАТО у Вільнюсі.
3 серпня стало відомо, що Україна розпочала переговори зі США щодо надання безпекових гарантій. Другою країною, з якою Україна почала перемовини щодо двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій, стала Велика Британія. Переговори з Лондоном стартували 11 серпня.
12 серпня Греція стала 14-ю країною, яка приєдналася до вільнюської декларації G7 на підтримку України. 15 серпня Північна Македонія приєдналася до декларації країн G7 про надання гарантій безпеки для України.
Схвалена на саміті НАТО декларація G7 передбачає довгострокову підтримку України у сфері безпеки та економіки. Вона є важливим кроком до укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами щодо гарантій безпеки для нашої держави. Зокрема, гарантії безпеки містять такі компоненти:
Нагадаємо, раніше президент Зеленський пояснив, як працюватимуть гарантії безпеки для України, які партнери ухвалили на саміті НАТО. За його словами, це перші юридичні зобов'язання від партнерів. До їхньої реалізації зможуть доєднатися країни, які не входять до складу "Великої сімки". Серед тих, хто вже доєднався до декларації — Чехія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія та Швеція Згодом Україна зможе отримати такі зобовʼязання від кожної держави-гаранта безпеки.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими