Мешканці багатьох країн в ніч із 31 жовтня на 1 листопада святкують Гелловін (або Хелловін). Воно існує вже понад дві тисячі років, і все більше набуває популярності не лише у світі, а й в Україні.
Пропонуємо ознайомитися з цікавими фактами про цей найстрашніший день у році. Також TrueUA розповідає про історію, традиції та заборони цього свята.
Вважається, що Гелловін — це свято англомовних країн, пов’язане з традиціями древніх кельтів Ірландії та Шотландії, яке існує вже понад дві тисячі років. Вважається, що кельти ділили рік на темну та світлу частини, саме, коли одна з них змінювала іншу, вони влаштовували свято Гелловін. У цю містичну ніч "відкриваються" двері у потойбічний світ, а духи померлих приходять на землю.
З кінця XX століття мода на це свято поширилася в Японії, Південній Кореї, Сінгапурі, Австралії та Новій Зеландії, а зовсім недавно — і в Україні. По суті, Гелловін — це ніч перед Днем всіх святих (християнське свято), коли заведено вшановувати всіх мучеників і канонізованих церквою особистостей, які зробили сильний вплив на християнську віру. Проте саме ж свято Гелловін має світський характер і засуджується церквою.
Усі традиції мають давнє коріння. У США, де це свято друге за популярністю після Різдва, до Хелловіну готуються ще з середини жовтня: прикрашають заклади декораціями та продають сувеніри в магазинах. Також основні традиції є: вечірки у костюмах та перегляд фільмів жахів. Діти вночі 31 жовтня переодягаються в страшні костюми та стукають в сусідські квартири, вимовляючи: "Гаманець або життя!" або "Цукерки або смерть!". Це означає, що, якщо їм не дадуть солодощів або грошей, ту людину, що відмовила, чекають неприємності.
Не дивлячись на те, що у Гелловін страшне свято — святкують його з жартами та досить весело. Головним атрибутом є гарбуз. Фрукт очищається від середини і вирізаються очі, а також зловісна посмішка. Всередину поміщають запалену свічку.
Фото: 4party.ua
Фото: dzvin.media
Нагадаємо, раніше ми публікували календар іменин на листопад, який підкаже, як назвати дитину, щоб її оберігав янгол-охоронець.
Підписуйтеся на нас в Telegram , щоб дізнаватися важливі та цікаві новини першими